Peterborough United FC - AFC Wimbledon 3-0 (0-0). Liga angielska - 30. kolejka League One

W pojedynku 30. kolejki angielskiej League One, który rozegrany został 20 lutego, zespół Peterborough United wygrał z Wimbledon 3-0 (0-0). Spotkanie odbyło się na Weston Homes Stadium.

J. Clarke-Harris 90'

Przed meczem można było odgadnąć kto jest faworytem. Jedenastka Wimbledon znajduje się na dole tabeli zajmując 20. miejsce, za to zespół Peterborough United zajmując trzecią pozycję w rozgrywkach był zdecydowanym kandydatem do zwycięstwa.

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dziewięć razy. Drużyna Wimbledon wygrała aż cztery razy, zremisowała trzy, a przegrała tylko dwa.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Jedyną kartkę w meczu otrzymał George Dobson z drużyny gości. Była to 42. minuta starcia.

Dopiero w drugiej połowie Samuel Szmodics wywołał eksplozję radości wśród kibiców Peterborough United, zdobywając bramkę w 49. minucie meczu. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Siriki Dembélé.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Peterborough United w 52. minucie spotkania, gdy Samuel Szmodics strzelił drugiego gola. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Nathan Thompson.

W 58. minucie Ethan Chislett został zmieniony przez Shayona Harrisona. W 67. minucie w zespole Wimbledon doszło do zmiany. Cheye Alexander wszedł za Shayona Harrisona. Po chwili trener Peterborough United postanowił wzmocnić linię pomocy i w 74. minucie zastąpił zmęczonego Reece'a Browna. Na boisko wszedł Ethan Hamilton, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu kibice domagali się kolejnych bramek. W doliczonym czasie gry na listę strzelców wpisał się Jonson Clarke-Harris. To już osiemnaste trafienie tego piłkarz w sezonie.

W pierwszej minucie doliczonego czasu starcia boisko opuścili piłkarze gospodarzy: Harrison Burrows, Ricky Jade-Jones, Mohamed Eisa, a na ich miejsce weszli Joe Ward, Samuel Szmodics, Jonson Clarke-Harris. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3-0.

Darnell Johnson78′
79′ Nathan Thompson
William Nightingale
74′ Reece Brown
Nesta Guinness-Walker
90′ Joe Ward
Alex Woodyard
 49′, 52′ 90′ Samuel Szmodics
Ethan Chislett58′
 90′ 90′ Jonson Clarke-Harris
Joe Pigott
Mark Tyler
Nik Tzanev
79′ Niall Mason
Cheye Alexander67′
90′ Harrison Burrows
Daniel Csóka
74′ Ethan Hamilton
Ben Heneghan78′
90′ Ricky Jade-Jones
Jaakko Oksanen78′
90′ Mohamed Eisa
Paul Osew78′
Idris Kanu
Shayon Harrison58′ 67′

Jedenastka Wimbledon zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Sędzia nie ukarał zawodników Peterborough United żadną kartką, natomiast piłkarzom gości przyznał jedną żółtą.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu zawodników w drugiej połowie.