Peterborough United - Doncaster Rovers 2-2 (2-1). Liga angielska - 22. kolejka League One

W pojedynku 22. kolejki angielskiej League One, który rozegrany został 27 kwietnia, zespół Peterborough United zremisował z Doncastrem Rovers 2-2 (2-1). Spotkanie odbyło się na Weston Homes Stadium.

T. Richards 59'

Był to mecz drużyn ze szczytu tabeli. Zapowiadało się ciekawe starcie, gdyż grały ze sobą pierwsza i siódma jedenastka League' Onego.

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 12 razy. Drużyna Doncastra Rovers (”Wikingowie”) wygrała aż pięć razy, zremisowała cztery, a przegrała tylko trzy.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Peterborough United w 10. minucie spotkania, gdy Joe Ward strzelił pierwszego gola. Asystę zaliczył Nathan Thompson.

Niedługo później Samuel Szmodics wywołał eksplozję radości wśród kibiców Peterborough United, zdobywając kolejną bramkę w 23. minucie pojedynku. To już piętnaste trafienie tego zawodnika w sezonie. Asystę przy golu zanotował Jack Taylor.

Piłkarze gości odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 37. minucie na listę strzelców wpisał się Fejiri Okenabirhie. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego jedenaste trafienie w sezonie. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Jason Eyenga-Lokilo.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Doncaster Rovers: Andy'emu Butlerowi w 44. minucie i Matthew Smithowi w pierwszej minucie doliczonego czasu.

Drugą połowę zespół Doncastra Rovers rozpoczął w zmienionym składzie, za Joshuę Simsa wszedł Taylor Richards. Między 47. a 49. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Peterborough United i jedną drużynie przeciwnej.

Dalsze wysiłki podejmowane przez jedenastkę ”Wikingów” przyniosły efekt bramkowy. W 59. minucie wynik ustalił Taylor Richards. Bramka padła po podaniu Jasona Eyenga-Lokilo.

Chwilę później trener ”Wikingów” postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 62. minucie zastąpił zmęczonego Omara Boglego. Na boisko wszedł Tyreece John-Jules, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. Niedługo później trener Peterborough United postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 81. minucie na plac gry wszedł Harrison Burrows, a murawę opuścił Dan Butler. W tej samej minucie za Louisa Reeda wszedł Ethan Hamilton.

W 90. minucie kartkę dostał Frankie Kent, piłkarz gospodarzy. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 2-2.

Joe Wright
90′ Frankie Kent
Thomas Robert Anderson
Mark Beevers
Andy Butler44′
47′ 81′ Dan Butler
Branden Horton
49′ 81′ Louis Samuel Reed
Jason Eyenga-Lokilo48′
 10′ Joe Ward
Matthew Robert Smith45′
Siriki Dembélé
Reece James
Jack Taylor
Joshua Sims46′
 23′ Samuel Szmodics
Danny Amos
81′ Harrison Burrows
Benjamin Blythe
81′ Ethan Hamilton