Peterborough United - Charlton Athletic 2-1 (0-1). Liga angielska - 21. kolejka League One

W spotkaniu 21. kolejki angielskiej League One, które rozegrane zostało 19 stycznia, jedenastka Peterborough United zwyciężyła z Charltonem Athletic 2-1 (0-1). Mecz odbył się na Weston Homes Stadium.

C. Washington 14'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą osiem razy. Drużyna Peterborough United wygrała aż cztery razy, zremisowała dwa, a przegrała tylko dwa.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. W 13. minucie kartkę dostał Christy Pym, zawodnik gospodarzy.

W pierwszych minutach meczu to piłkarze Charltonu Athletic (”The Addicks”) otworzyli wynik. W 14. minucie z rzutu karnego bramkę zdobył Conor Washington. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie.

W pierwszej minucie doliczonego czasu gry sędzia przyznał kartkę Jake Forsterowi-Caskeyowi z Charltonu Athletic. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Charltonu Athletic.

W 51. minucie kartkę otrzymał Liam Millar z jedenastki gości. W 58. minucie Idris Kanu zastąpił Harrisona Burrowsa.

W 63. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Paula Smytha z ”The Addicks”, a w 65. minucie Frankiego Kenta z drużyny przeciwnej. W 64. minucie w drużynie Peterborough United doszło do zmiany. Reece Brown wszedł za Ethana Hamiltona.

Piłkarze gospodarzy w końcu odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 66. minucie na listę strzelców wpisał się Samuel Szmodics. Przy strzeleniu gola pomógł Jonson Clarke-Harris.

Na 23 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w zespole ”The Addicks” doszło do zmiany. Ronnie Schwartz wszedł za Conora Washingtona. Trener Charltonu Athletic wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Chukwuemekę Anekego. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 11 razy i ma na koncie aż osiem strzelonych goli. Murawę musiał opuścić Omar Bogle.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Peterborough United w 79. minucie spotkania, gdy Samuel Szmodics strzelił drugiego gola. Po raz kolejny w zdobyciu bramki pomógł Jonson Clarke-Harris.

W 85. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Samuela Szmodicsa z Peterborough United, a w pierwszej minucie doliczonego czasu starcia Darrena Pratleya z drużyny przeciwnej. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 2-1.

Clarke-Harris
13′ Christy Pym
Ben Amos
65′ Frankie Kent
Chris Gunter
Mark Beevers
Jason Pearce
Nathan Thompson
Abdulyussuf Adedeji Adeniyi Oshilaja
64′ Ethan Hamilton
Darren Pratley90′
58′ Idris Kanu
Paul Smyth63′ 79′
Siriki Dembélé
Jake Forster-Caskey45′ 71′
 66′, 79′ 85′ Samuel Szmodics
Chukwuemeka Ademola Amachi Aneke67′
64′ Reece Brown
Alex Gilbey79′
58′ Harrison Burrows
Andrew Shinnie71′
Ricky Jade-Jones
Jonny Williams79′
Mohamed Eisa
Ronnie Schwartz Nielsen67′

Sędzia przyznał jedną żółtą kartkę ”The Addicks” w pierwszej połowie, a w drugiej trzy. Piłkarze drużyny przeciwnej obejrzeli w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, natomiast w drugiej dwie.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników. Natomiast zespół Charltonu Athletic w drugiej połowie wymienił pięciu graczy.