Oxford Utd - Accrington Stanley 5-1 (2-0). Liga angielska - 10. kolejka League One

W meczu 10. kolejki angielskiej League One, który rozegrany został 28 września, drużyna Oxford Utd wysoko wygrała z Accrington Stanley 5-1 (2-0). Mecz na The Kassam Stadium obejrzało 5 654 widzów.

10. kolejka Anglia - League One
2021-09-28 20:45 | Stadion: The Kassam Stadium | Widzów: 5654 | Arbiter: Rob Lewis
E. Hamilton 61'

Jedenastka Accrington Stanley (”Stanley”) bardzo potrzebowała punktów, by znaleźć się w czołówce ligowej tabeli. Drużyna ta zajmowała siódme miejsce i była zdecydowanym faworytem spotkania.

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na sześć starć zespół Oxford Utd wygrał dwa razy, ale więcej przegrywał, bo trzy razy. Jeden mecz zakończył się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Oxford Utd w 18. minucie spotkania, gdy Nathan Holland zdobył pierwszą bramkę.

W 24. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Nathan Holland z Oxford Utd. Przy strzeleniu gola asystował Steven Seddon.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Ross Sykes z jedenastki gości. Była to 45. minuta meczu. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach po przerwie, a już padła kolejna bramka w tym spotkaniu. W 50. minucie na listę strzelców wpisał się Matthew Taylor. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Nathan Holland.

W 56. minucie arbiter pokazał kartkę Stevenowi Seddonowi, zawodnikowi Oxford Utd.

Piłkarze Accrington Stanley odpowiedzieli strzeleniem gola. W 61. minucie pierwszą bramkę dla zespołu gości zdobył Ethan Hamilton. Bramka padła po podaniu Matthew Butchera.

W 64. minucie w drużynie Oxford Utd doszło do zmiany. Ryan Williams wszedł za Nathana Hollanda.

W końcu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 71. minucie trafił Mark Sykes. Asystę przy golu zaliczył James Henry.

W 72. minucie Séamus Conneely został zmieniony przez Harry'ego Pella. W tej samej minucie Yeboah Amankwah został zmieniony przez Jacka Nolana, co miało wzmocnić jedenastkę ”Stanley”. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Jamesa Henry'ego na Billy'ego Bodina w 74. minucie oraz Herbiego Kane'a na Áleksa Gorrína w tej samej minucie. Między 79. a 90. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej.

W czwartej minucie doliczonego czasu spotkania bramkę samobójczą strzelił zawodnik Accrington Stanley Michael Nottingham. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 5-1.

Ross James Sykes45′
81′ Elliott Jordan Moore
Michael Jermain Nottingham 90′ (samob.)
56′ Steven Jeffrey Seddon
Sam Sherring
74′ James Henry
Ethan Hamilton  61′
Cameron Mark Thomas Brannagan
John Anthony James O'Sullivan
79′ 85′ Herbie Kane
Matthew David Butcher
 71′ Mark Sykes
Sean Joseph McConville81′
 50′ Matthew James Taylor
Séamus Joseph Conneely72′
 18′, 24′ 64′ Nathan Elliot Holland
Tommy Leigh
74′ Billy Paul Bodin
Jack Nolan72′
85′ Alejandro Rodríguez Gorrín
Harry David Balraj Pell72′
64′ 90′ Ryan Dale Williams
Jovan Malcolm
Daniel Ebenezer Kwasi Agyei
Lewis David Mansell

Zawodnicy Oxford Utd otrzymali w meczu cztery żółte kartki, a ich przeciwnicy dwie.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka Accrington Stanley w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy.