Oxford United FC - Swindon Town FC 1-2 (1-0). Liga angielska - 8. kolejka League One

W starciu 8. kolejki angielskiej League One, które rozegrane zostało 28 listopada, drużyna Oxford Utd przegrała ze Swindon Town 1-2 (1-0). Pojedynek odbył się na The Kassam Stadium.

T. Smith 90'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W pierwszych minutach meczu to piłkarze Oxford Utd otworzyli wynik. Po kwadransie gry bramkę zdobył Matt Taylor. Asystę zaliczył Liam Kelly.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Tyler Smith z jedenastki gości. Była to 23. minuta spotkania. W 25. minucie Mathieu Baudry zastąpił Roba Hunta. W 45. minucie w zespole Swindon Town doszło do zmiany. Jack Payne wszedł za Joela Granta.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Oxford Utd.

Trener Swindon Town postanowił zagrać agresywniej. W 61. minucie zmienił pomocnika Jordana Stevensa i na pole gry wprowadził napastnika Diallanga Jaiyesimiego. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Nie mylił się, jego zespół zdołał strzelić gola i wygrać spotkanie. W tej samej minucie Paul Caddis został zmieniony przez Toma Broadbenta, co miało wzmocnić drużynę Swindon Town. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Jamesa Henry'ego na Marka Sykesa w 65. minucie oraz Marcusa McGuane'a na Olamide'a Shodipa w tej samej minucie.

W 64. minucie kartką został ukarany Jordan Obita, zawodnik gospodarzy. Trener Oxford Utd wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Daniela Agyeiego. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Jordan Obita. Między 77. a 84. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom gospodarzy.

Zespół Swindon Town nie zraził się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 84. minucie Tom Broadbent wyrównał wynik meczu.

Dalsze wysiłki podejmowane przez drużynę Swindon Town przyniosły efekt bramkowy. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry na listę strzelców wpisał się Tyler Smith. Przy strzeleniu gola asystował Tom Broadbent.

Cztery minuty później sędzia ukarał kartkami Sam Longa z Oxford Utd oraz Anthony'ego Granta z jedenastki gości. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 1-2.

Smith
79′ Simon Eastwood
Matěj Kovář
90′ Sam Long
Mathieu Baudry25′
73′ Marcus McGuane
Anthony Grant90′
Alejandro Rodríguez Gorrín
Jordan Stevens61′
65′ James Henry
Joel Grant45′
 15′ Matt Taylor
Matthew Smith
64′ 73′ Jordan Obita
Taylor Curran
65′ 77′ Mark Sykes
Rob Hunt25′
73′ Daniel Agyei
Luke Haines
Rob Hall
Jack Payne45′
73′ 84′ Olamide Shodipo
Diallang Jaiyesimi61′

Arbiter pokazał pięć żółtych kartek piłkarzom gospodarzy, a zawodnikom Swindon Town przyznał dwie.

Zespół Oxford Utd w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast drużyna gości wymieniła czterech graczy.