Oxford United FC - Shrewsbury Town FC 4-1 (2-0). Liga angielska - 23. kolejka League One

13 kwietnia na The Kassam Stadium odbył się mecz 23. kolejki angielskiej League One pomiędzy drużynami Oxford Utd i Shrewsbury Town. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Oxford Utd 4-1.

H. Chapman 51'

Jedenastka Shrewsbury Town przed meczem zajmowała 17. miejsce w tabeli, co oznacza, że każdy punkt był dla niej na wagę złota.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 12 razy. Zespół Oxford Utd wygrał aż pięć razy, zremisował cztery, a przegrał tylko trzy.

Nie wszyscy kibice zajęli swoje miejsca na stadionie, a doszło do pierwszej zmiany na boisku. W ósmej minucie Brandon Barker został zastąpiony przez Olamide'a Shodipa.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Oxford Utd w 13. minucie spotkania, gdy Robert Atkinson zdobył pierwszą bramkę. Asystę zanotował James Henry.

Jedenastka gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół Oxford Utd, strzelając kolejnego gola. Na dziewięć minut przed zakończeniem pierwszej połowy na listę strzelców wpisał się Elliott Lee. Asystę przy bramce zaliczył Matt Taylor.

Piłkarze Shrewsbury Town odpowiedzieli strzeleniem gola. W 51. minucie na listę strzelców wpisał się Harrison Chapman. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie.

W 64. minucie sędzia przyznał kartkę Joshowi Veli z Shrewsbury Town.

W końcu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 66. minucie wynik na 3-1 podwyższył Matt Taylor. To już piętnaste trafienie tego piłkarz w sezonie. Bramka padła po podaniu Jamesa Henry'ego.

Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację na 16 minut przed zakończeniem drugiej połowy, arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Oliverowi Norburnowi i Cameronowi Brannaganowi. W tej samej minucie trener Oxford Utd postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Sam Winnall, a murawę opuścił Matt Taylor. W tej samej minucie w jedenastce Oxford Utd doszło do zmiany. Daniel Agyei wszedł za Jamesa Henry'ego.

Niedługo później Sam Long wywołał eksplozję radości wśród kibiców Oxford Utd, zdobywając kolejną bramkę w 77. minucie starcia. Kibice Shrewsbury Town nie mogli już doczekać się wprowadzenia Brada Walkera. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Ro-Shaun Williams.

Od 84 minuty boisko opuścili piłkarze Shrewsbury Town: Curtis Main, Josh Vela, Oliver Norburn, na ich miejsce weszli: Daniel Udoh, Sean Goss, David Edwards. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Elliotta Lee, Sam Longa zajęli: James Hanson, Anthony Forde. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 4-1.

Matija Šarkić
 77′ 86′ Sam Long
Matthew Pennington
Elliott Jordan Moore
Ro-Shaun Williams84′
 13′ Robert Atkinson
Ethan Ebanks-Landell
Josh Ruffels
Donald Love
74′ James Henry
Josh Vela64′ 84′
Mark Sykes
Oliver Norburn74′ 90′
74′ Cameron Brannagan
Nathanael Ogbeta
 36′ 86′ Elliott Lee
David Davis
 66′ 74′ Matt Taylor
Harrison Chapman  51′
8′ Brandon Lee Colin Barker
Curtis Lee Main84′
Simon Eastwood
Harry Burgoyne
86′ Anthony Forde
David Edwards90′
86′ James Hanson
Sean Goss84′
Liam Kelly
Brad Walker84′
74′ Daniel Agyei
Rekeil Pyke
8′ Olamide Shodipo
Daniel Udoh84′
74′ Sam Winnall
Shaun James Whalley

Sędzia przyznał jedną żółtą kartkę zawodnikom gospodarzy, a piłkarzom Shrewsbury Town pokazał dwie.

Drużyna Oxford Utd dokonała pięciu zmian. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników.