Oxford United FC - Plymouth Argyle FC 1-3 (1-2). Liga angielska - 13. kolejka League One

W meczu 13. kolejki angielskiej League One, który rozegrany został 16 października, drużyna Oxford Utd przegrała z Plymouth Argyle 1-3 (1-2). Mecz na The Kassam Stadium obejrzało 8 877 widzów.

13. kolejka Anglia - League One
2021-10-16 16:00 | Stadion: The Kassam Stadium | Widzów: 8877 | Arbiter: James Bell
Panutche Camará 39',84'

Był to pojedynek drużyn ze szczytu tabeli. Zapowiadało się ciekawe starcie, gdyż spotkały się siódmy i pierwszy zespół League' Onego.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą osiem razy. Drużyna Oxford Utd wygrała aż pięć razy, zremisowała raz, a przegrała tylko dwa.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W piątej minucie po rozpoczęciu bramkę zdobył Matthew Taylor. Asystę przy bramce zanotował James Henry.

Zawodnicy Plymouth Argyle (”The Greens”) otrząsnęli się z chwilowego letargu. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki niedługo przyniosły efekt. W 11. minucie na listę strzelców wpisał się Jordan Garrick. W zdobyciu bramki pomógł Luke Jephcott.

Jedyną kartkę w meczu sędzia pokazał Danielowi Scarrowi z jedenastki gości. Była to 31. minuta meczu.

Szczęście uśmiechnęło się do ”The Greens” w 39. minucie spotkania, gdy Panutche Camará strzelił drugiego gola. Przy zdobyciu bramki ponownie pomagał Luke Jephcott.

W 65. minucie za Ryana Brooma wszedł Daniel Mayor. Chwilę później trener Oxford Utd postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 69. minucie zastąpił zmęczonego Gavina Whyte'a. Na boisko wszedł Mark Sykes, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

W 79. minucie Luke Jephcott został zmieniony przez Ryana Hardiego, co miało wzmocnić zespół Plymouth Argyle. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Jamesa Henry'ego na Daniela Agyeiego.

Jedenastka Oxford Utd ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gości, zdobywając kolejną bramkę. Gola na 1-3 strzelił ponownie na sześć minut przed zakończeniem spotkania Panutche Camará. Bramka padła po podaniu Conora Granta.

Chwilę później trener Plymouth Argyle postanowił bronić wyniku. W 87. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Conora Granta wszedł Brendan Zibusiso, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie gości utrzymać prowadzenie. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 1-3.

Daniel George Scarr31′
81′ James Henry
Panutche Amadu Pereira Camará  39′, 84′
Nathan Elliot Holland
Ryan James Broom65′
Cameron Mark Thomas Brannagan
Jordan Alexander Houghton
69′ Gavin Whyte
Luke Owen Jephcott79′
 5′ Matthew James Taylor
William Jenkins-Davies
69′ Mark Sykes
Daniel John Mayor65′
Ryan Dale Williams
Kieran Ricardo Agard
81′ Daniel Ebenezer Kwasi Agyei
Ryan Hardie79′

Zespół Oxford Utd zagrał bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Sędzia nie ukarał piłkarzy gospodarzy żadną kartką, natomiast ”The Greens” przyznał jedną żółtą.

Jedenastka Oxford Utd w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.