Oxford United FC - Ipswich Town 0-0. Liga angielska - 15. kolejka League One

1 grudnia na The Kassam Stadium odbyło się spotkanie 15. kolejki angielskiej League One pomiędzy drużynami Oxford Utd i Ipswich Town. Starcie zakończyło się remisem 0-0.

15. kolejka Anglia - League One
2020-12-01 20:00 | Stadion: The Kassam Stadium | Arbiter: Robert Madley
Oxford United FC
Ipswich Town
0
0

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dwa razy. Drużyna Oxford Utd wygrała jeden raz, zremisowała raz, nie przegrywając żadnego spotkania.

W pierwszej połowie nie doszło do żadnych przełomowych wydarzeń w meczu, mimo starań z obu stron. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Trener Ipswich Town postanowił zagrać agresywniej. W 60. minucie zmienił pomocnika Jacka Lankestera i na pole gry wprowadził napastnika Kaydena Jacksona. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. W 61. minucie w jedenastce ”The Tractor Boys” doszło do zmiany. Oliver Hawkins wszedł za Aarona Drinana.

W 72. minucie za Olamide'a Shodipa wszedł Jordan Obita. W 79. minucie Armando Dobra został zmieniony przez Alana Judge'a, co miało wzmocnić zespół ”The Tractor Boys”. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Jamesa Henry'ego na Seana Clare'a. Jedyną kartkę w meczu dostał Andre Dozzell z ”The Tractor Boys”. Była to 85. minuta meczu.

Po chwili trener Oxford Utd postanowił bronić wyniku. W 87. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Liama Kelly'ego wszedł John Mousinho, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce Oxford Utd utrzymać remis. W tej samej minucie w zespole Oxford Utd doszło do zmiany. Daniel Agyei wszedł za Matta Taylora.

Stephen Ward
87′ Liam Anthony Kelly
Jack Richard Lankester60′
Marcus Samuel Michael McGuane
Jon Anthony Nolan
Alejandro Rodríguez Gorrín
Andre Dozzell85′
80′ James Henry
Armando Dobra79′
87′ Matthew James Taylor
Aaron John Drinan61′
72′ Olamide Shodipo
Keanan Bennetts
Simon Christopher Eastwood
Tomáš Holý
87′ John Michael Lewis Mousinho
Janoi Donacien
72′ Jordan John Obita
Myles Lewis George Kenlock
80′ Sean James Kewku Clare
Liam Gibbs
Anthony Michael Forde
Alan Christopher Judge79′
87′ Daniel Ebenezer Kwasi Agyei
Oliver Jack Hawkins61′
Rob Hall
Kayden Pastel Dunn Jackson60′

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Arbiter nie ukarał piłkarzy Oxford Utd żadną kartką, natomiast zawodnikom gości przyznał jedną żółtą.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie dokonała czterech zmian. Natomiast drużyna Ipswich Town w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.