Oxford United FC - Gillingham FC 1-1 (1-1). Liga angielska - 9. kolejka League One

25 września na The Kassam Stadium odbyło się spotkanie 9. kolejki angielskiej League One pomiędzy drużynami Oxford Utd i Gillingham FC. Pojedynek zakończył się remisem 1-1. Na stadionie zasiadło 6 664 widzów.

9. kolejka Anglia - League One
2021-09-25 16:00 | Stadion: The Kassam Stadium | Widzów: 6664 | Arbiter: Darren Drysdale
Oxford United FC
Gillingham FC
1
1
M. Taylor 5'
A. MacDonald 30'

Zespół Gillingham FC przed meczem zajmował 19. miejsce w tabeli, co oznacza, że każdy punkt był dla niego na wagę złota.

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 12 meczów drużyna Gillingham FC wygrała cztery razy, ale więcej przegrywała, bo sześć razy. Dwa mecze zakończyły się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu piłkarze Oxford Utd nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W piątej minucie po rozpoczęciu bramkę zdobył Matthew Taylor. To pierwsza bramka tego zawodnika w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat. Bramka padła po podaniu Herbiego Kane'a.

Piłkarze Gillingham FC odrobili straty jeszcze w pierwszej połowie. W 30. minucie wynik ustalił Alexander MacDonald. Sytuację bramkową stworzył Robbie McKenzie.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter przyznał Jackowi Tuckerowi z Gillingham FC. Była to 44. minuta meczu. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Trener Gillingham FC postanowił zagrać agresywniej. W 58. minucie zmienił pomocnika Geralda Sithole'a i na pole gry wprowadził napastnika Johna Akinde'a. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. W 64. minucie za Jamesa Henry'ego wszedł Mark Sykes.

W 69. minucie Álex Gorrín został zmieniony przez Billy'ego Bodina, a za Herbiego Kane'a wszedł na boisko Daniel Agyei, co miało wzmocnić drużynę Oxford Utd. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Olivera Lee na Daniela Adsheada. Na pięć minut przed zakończeniem spotkania sędzia ukarał kartką Jamesa Cumminga, zawodnika gości. W drugiej połowie nie padły bramki.

Robbie McKenzie
90′ Herbie Kane
Alexander MacDonald  30′
Cameron Mark Thomas Brannagan
Oliver Robert Lee71′
69′ Alejandro Rodríguez Gorrín
Kyle Michael Dempsey
64′ James Henry
Gerald Sithole58′
 5′ Matthew James Taylor
Bailey Akehurst
69′ Billy Paul Bodin
David Mabanga Tutonda
Anthony Michael Forde
Daniel Adshead71′
64′ Mark Sykes
Benjamin Neil Reeves
Ryan Dale Williams
John Job Ayo Akinde58′
90′ Daniel Ebenezer Kwasi Agyei
Charlie Kelman

Przewaga zespołu Oxford Utd w posiadaniu piłki była ogromna (72 procent), niestety, pomimo takiej przewagi jedenastce nie udało się wygrać meczu.

Arbiter nie ukarał piłkarzy gospodarzy żadną kartką, natomiast zawodnikom Gillingham FC pokazał dwie żółte.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka Gillingham FC w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników.