Oxford United FC - Burton Albion FC 4-0 (2-0). Liga angielska - 46. kolejka League One

W spotkaniu 46. kolejki angielskiej League One, które rozegrane zostało 9 maja, drużyna Oxford Utd wysoko wygrała z Burton Albion 4-0 (2-0). Starcie odbyło się na The Kassam Stadium.

S. Winnall 90'

Jedenastka Oxford Utd bardzo potrzebowała punktów, by znaleźć się w czołówce ligowej tabeli. Zespół ten zajmował siódme miejsce i był zdecydowanym faworytem spotkania.

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą pięć razy. Drużyna Oxford Utd wygrała dwa razy, zremisowała tyle samo, a przegrała tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Niedługo po rozpoczęciu meczu Olamide Shodipo wywołał eksplozję radości wśród kibiców Oxford Utd, strzelając gola w 10. minucie meczu. To już dziesiąte trafienie tego zawodnika w sezonie. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył James Henry.

W 11. minucie sędzia pokazał kartkę Michaelowi Mancienne'owi z drużyny gości.

Zespół gości ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka Oxford Utd, zdobywając kolejną bramkę. W 28. minucie na listę strzelców wpisał się Matt Taylor. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego osiemnaste trafienie w sezonie.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W 56. minucie kartkę dostał Terry Taylor, zawodnik gości.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Oxford Utd w 57. minucie spotkania, gdy Elliott Lee strzelił trzeciego gola. Trener Burton Albion wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Kane'a Hemmingsa. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy i ma na koncie aż 15 zdobytych bramek. Murawę musiał opuścić Mike Fondop-Talum.

W 58. minucie w zespole Burton Albion doszło do zmiany. Ryan Broom wszedł za Joe Powella. W 64. minucie za Terry'ego Taylora wszedł Ciaran Gilligan. Chwilę później trener Oxford Utd postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 66. minucie na plac gry wszedł James Hanson, a murawę opuścił Sam Long.

Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Burton Albion: Ciaranowi Gilliganowi w 72. i Haydenowi Carterowi w 79. minucie.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu emocje piłkarzy dorównywały tym na trybunach. W doliczonej drugiej minucie pojedynku na listę strzelców wpisał się Sam Winnall. Bramka padła po podaniu Jacka Stevensa.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 4-0.

Dillon Barnes
66′ Samuel Patrick Robert Long
Josh Earl
72′ James Henry
Michael Ian Mancienne11′
Mark Sykes
Daniel Martin Rowe
Cameron Mark Thomas Brannagan
Lucas-Jordan Jeremiah Akins75′
 57′ 85′ Elliott Lee
Terence Charles Taylor56′ 64′
 28′ 72′ Matthew James Taylor
Joe James Powell58′
 10′ 66′ Olamide Shodipo
Mike Fondop-Talum58′
Simon Christopher Eastwood
Kieran Michael O'Hara
72′ Anthony Michael Forde
Ryan James Broom58′
66′ James William Hanson
Owen John Gallacher
85′ Alejandro Rodríguez Gorrín
Ciaran Patrick Gilligan64′ 72′
66′ Daniel Ebenezer Kwasi Agyei
John-Joe O'Toole
Brandon Lee Colin Barker
Joshua Kevin Stanley Parker75′
72′  90′ Sam Thomas Winnall
Kane Ruudi Hemmings58′

Jedenastka Burton Albion miała dziewięć szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

Drużyna Burton Albion zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Arbiter starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów piłkarzy. Sędzia nie ukarał zawodników Oxford Utd żadną kartką, natomiast piłkarzom gości pokazał cztery żółte.

Zespół Oxford Utd w drugiej połowie wymienił pięciu graczy. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników.