Oldham Athletic AFC - Stevenage FC 0-1 (0-1). Liga angielska - 39. kolejka League Two

2 kwietnia na Boundary Park odbył się mecz 39. kolejki angielskiej League Two pomiędzy drużynami Oldham AFC i Stevenage FC. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Stevenage FC 1-0.

S. Cuthbert 24'

Jedenastka Oldham AFC przed meczem zajmowała 17. pozycję w tabeli, co oznacza, że każdy punkt był dla niej na wagę złota.

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą cztery razy. Zespół Stevenage FC wygrał dwa razy, zremisował tyle samo, nie przegrywając żadnego meczu.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Jedynego gola meczu strzelił Scott Cuthbert dla drużyny Stevenage FC. Bramka padła w tej samej minucie. Przy strzeleniu gola asystował Ben Coker.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie obejrzał Alfie McCalmont z zespołu gospodarzy. Była to 45. minuta starcia. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Stevenage FC.

W 52. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Bena Cokera ze Stevenage FC, a w 63. minucie Carla Piergianniego z drużyny przeciwnej. W 66. minucie Ben Garrity został zmieniony przez Marcela Hilßnera.

W 69. minucie w zespole Oldham AFC doszło do zmiany. Dylan Fage wszedł za Andreę Badana. Chwilę później trener Stevenage FC postanowił bronić wyniku. W 71. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Elliota Osborne'a wszedł Joe Martin, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi gości utrzymać prowadzenie. W 75. minucie arbiter wskazał na wapno, jednak bramkarz wykazał się świetną interwencją broniąc strzał. W ten sposób szansy na zmianę rezultatu spotkania nie wykorzystała drużyna Stevenage FC.

Na murawie, jak to często zdarzało się Oldham AFC w tym sezonie, pojawił się Cameron Borthwick-Jackson, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 80. minucie Kyle'a Jamesona. Rezultat meczu pokazał, że zmiana tym razem nie pomogła drużynie. W drugiej połowie nie padły bramki.

Luther Ash James-Wildin
80′ Kyle Alexander Jameson
Scott James Cuthbert  24′
63′ Carl Liam Piergianni
Luke Barrie Prosser
Nicholas Willia Adams
Benjamin Leslie Coker52′
Callum Tyler Whelan
Elliot James Osborne71′
66′ Benjamin Matthew Garrity
Thomas George Pett
Davis James Marshall Keillor-Dunn
Christopher John Lines
69′ Andrea Badan
Arthur James Read90′
45′ Alfie John McCalmont
Luke Michael Norris 'Hacker' 75′ (k.)
Conor Michael McAleny
Elliott Ricardo Wignal List87′
MacKenzie Chapman
William Robert Johnson
80′ Cameron Jake Borthwick-Jackson
Remeao Andrew Hutton90′
Sido Coelho Jombati
Joseph John Martin71′
Raphaël Diarra
Jack Justin Smith
69′ Dylan Raphaël Colette Fage
Romain Vincelot
66′ Marcel Hilßner
Jack Aitchison
Brice Ntambwe
Mathew Antony Stevens87′

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Sędzia przyznał dwie żółte kartki piłkarzom Oldham AFC, natomiast zawodnikom gości pokazał jedną.