Oldham Athletic AFC - Harrogate Town FC 1-2 (1-1). Liga angielska - 20. kolejka League Two

26 grudnia na Boundary Park odbył się pojedynek 20. kolejki angielskiej League Two pomiędzy drużynami Oldham AFC i Harrogate Town. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Harrogate Town 2-1.

G. Thomson 30',71'

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Oldham AFC w 19. minucie spotkania, gdy Conor McAleny strzelił z karnego pierwszego gola. To już dziewiąte trafienie tego zawodnika w sezonie.

Piłkarze gości odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 30. minucie George Thomson wyrównał wynik meczu. Asystę zaliczył Jack Muldoon.

W 43. minucie arbiter wyrzucił z boiska Bobby'ego Granta z Oldham AFC. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Drugą połowę drużyna Oldham AFC rozpoczęła w zmienionym składzie, za Sida Jombatiego, Conora McAleny'ego weszli Ben Garrity, Dylan Fage. Trener Oldham AFC postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 66. minucie na plac gry wszedł Zachary Dearnley, a murawę opuścił Dylan Bahamboula.

W 71. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił George Thomson z Harrogate Town. W 72. minucie Connor Kirby został zmieniony przez Josha Falkinghama.

Jedyną żółtą kartkę w meczu obejrzał Ben Garrity z zespołu gospodarzy. Była to 75. minuta meczu. W 82. minucie Alfie McCalmont został zmieniony przez Jordana Barnetta, a za Davisa Keillora-Dunna wszedł na boisko Callum Whelan, co miało wzmocnić drużynę Oldham AFC. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Edwarda Francisa na Lloyda Kerry'ego. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 1-2.

James Michael Belshaw
46′ Sido Coelho Jombati
Warren Matthew Burrell
66′ Dylan Ozan Moyo Bahamboula
George Henry Thomson  30′, 71′
82′ Alfie John McCalmont
Connor Alexander Kirby72′
82′ Davis James Marshall Keillor-Dunn
Edward Albert Francis90′
 19′ (k.) 46′ Conor Michael McAleny
Brendan James Kiernan
Brice Ntambwe
Aaron Lewiss Martin
43′ Bobby Grant
Jonathan Jack Muldoon
Laurence Bilboe
Joseph Cracknell
82′ Jordan Thomas Barnett
Kevin Adom Lokko
46′ Dylan Raphaël Colette Fage
Calvin Miller
Thomas Philip Hamer
Joshua Falkingham72′
66′ Zachary Harry Dearnley
Lloyd Kerry90′
46′ 75′ Benjamin Matthew Garrity
Jon Stead
82′ Callum Tyler Whelan

Arbiter nie ukarał zawodników Harrogate Town żadną kartką, natomiast piłkarzom gospodarzy przyznał jedną żółtą i jedną czerwoną.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił pięciu zawodników. Natomiast drużyna Harrogate Town w drugiej połowie dokonała dwóch zmian.