Oldham Athletic AFC - Bradford City AFC 3-1 (2-0). Liga angielska - 17. kolejka League Two

W starciu 17. kolejki angielskiej League Two, które rozegrane zostało 12 grudnia, zespół Oldham AFC wygrał z Bradford City 3-1 (2-0). Pojedynek odbył się na Boundary Park.

P. O'Connor 85'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. W 10. minucie na listę strzelców wpisał się Dylan Bahamboula. Przy strzeleniu gola asystował Ben Garrity.

Niedługo później Carl Piergianni wywołał eksplozję radości wśród kibiców Oldham AFC , strzelając kolejnego gola w 26. minucie meczu. Sytuację bramkową stworzył Bobby Grant.

W 29. minucie Ben Richards-Everton został zmieniony przez Tylera Frencha. W 37. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Bryce'a Hosannaha z Bradford City, a w 38. minucie Bobby'ego Granta z drużyny przeciwnej. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W 46. minucie Bryce Hosannah został zmieniony przez Leviego Suttona, co miało wzmocnić jedenastkę Bradford City. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Dylana Bahamboulę na Davisa Keillora-Dunna w 64. minucie. W 50. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Brice'a Ntambwego z Oldham AFC, a w 57. minucie Paudiego O'Connora z drużyny przeciwnej.

Na murawie, jak to często zdarzało się Oldham AFC w tym sezonie, pojawił się Jordan Barnett, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 64. minucie Camerona Borthwicka-Jacksona. Rezultat meczu pokazał, że zmiana była dobrym posunięciem trenera.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Oldham AFC w 74. minucie spotkania, gdy Davis Keillor-Dunn zdobył trzecią bramkę. Bramka padła po podaniu Alfie McCalmonta.

Na 11 minut przed zakończeniem spotkania w jedenastce Oldham AFC doszło do zmiany. Zachary Dearnley wszedł za Bobby'ego Granta.

Mimo że zespół gości nie grzeszy umiejętnością konstruowania sytuacji strzeleckich, na 149 ataków oddał tylko siedem celnych strzałów, to w końcu strzelił długo wyczekiwanego przez ich kibiców gola. W 85. minucie bramkę pocieszenia zdobył Paudie O'Connor. Asystę przy golu zanotował Elliot Watt.

W 89. minucie kartkę dostał Conor McAleny z Oldham AFC. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 3-1.

Benjamin Richards-Everton29′
 26′ Carl Liam Piergianni
Padhraic John O'Connor  85′ 57′
64′ Cameron Jake Borthwick-Jackson
Callum James Cooke
 10′ 64′ Dylan Ozan Moyo Bahamboula
Bryce Hosannah37′ 46′
Benjamin Matthew Garrity
Harry James Pritchard
89′ Conor Michael McAleny
Connor Oliver Wood
Alfie John McCalmont
Elliot William Watt
50′ Brice Ntambwe
Lee Novak
38′ 79′ Bobby Grant
Clayton Andrew Donaldson
Laurence Bilboe
Samuel Connor Hornby
64′ Jordan Thomas Barnett
Finn Cousin-Dawson
Raphaël Diarra
Tyler Jay French29′
Thomas Philip Hamer
Jackson Longridge
79′ Zachary Harry Dearnley
Kian Scales
64′  74′ Davis James Marshall Keillor-Dunn
Jack Levi Sutton46′
Callum Tyler Whelan
Austin Samuels

Jedenastka Oldham AFC zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Sędzia starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów zawodników. Zawodnicy Oldham AFC otrzymali w meczu trzy żółte kartki, a ich przeciwnicy dwie.

Drużyna Oldham AFC w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół gości wymienił dwóch zawodników.