Oldham AFC - Tranmere Rovers 0-1 (0-1). Liga angielska - 15. kolejka League Two

W pojedynku 15. kolejki angielskiej League Two, który rozegrany został 1 grudnia, jedenastka Oldham AFC przegrała z Tranmere Rovers 0-1 (0-1). Spotkanie odbyło się na Boundary Park.

J. Vaughan 27'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dwa razy. Drużyna Oldham AFC wygrała jeden raz, zremisowała raz, nie przegrywając żadnego spotkania.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. W 16. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Jaya Spearinga z Tranmere Rovers, a w 25. minucie Carla Piergianniego z drużyny przeciwnej.

Jedynego gola meczu strzelił James Vaughan dla drużyny Tranmere Rovers. Bramka padła w tej samej minucie. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie osiem zdobytych bramek. Asystę zanotował Liam Feeney.

W 39. minucie za Kaiyne'a Woolery'ego wszedł Danny Lloyd. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Tranmere Rovers.

W 59. minucie w drużynie Oldham AFC doszło do zmiany. Harrison Clarke wszedł za Davisa Keillora-Dunna. W 61. minucie kartkę dostał Brice Ntambwe, zawodnik gospodarzy.

Chwilę później trener Oldham AFC postanowił wzmocnić linię pomocy i w 64. minucie zastąpił zmęczonego Brice'a Ntambwego. Na boisko wszedł Callum Whelan, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W 75. minucie Liam Feeney został zmieniony przez Otisa Mohammeda, co miało wzmocnić jedenastkę Tranmere Rovers. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Dylana Fage'a na Jordana Barnetta. Na sześć minut przed zakończeniem meczu kartkę obejrzał Jordan Barnett z zespołu gospodarzy.

Scott Davies
79′ Dylan Fage
Lee O'Connor
Raphaël Diarra
Peter Clarke
25′ Carl Piergianni
Emmanuel Monthe
Cameron Borthwick-Jackson
Calum MacDonald
Ben Garrity
Paul Lewis
59′ Davis Keillor-Dunn
Liam Feeney75′
Conor McAleny
Kieron Morris
Alfie John McCalmont
Jay Spearing16′
61′ 64′ Brice Ntambwe
Kaiyne Woolery39′
Daniel Lucas Rowe
James Vaughan  27′
Laurence Bilboe
Joe Murphy
79′ 84′ Jordan Barnett
Sid Nelson
Thomas Hamer
Liam Ridehalgh
Sido Jombati
Oliver Banks
59′ Harrison Clarke
Danny Lloyd39′
64′ Callum Whelan
Otis Jan Mohammed Khan75′
Bobby Grant
Sam Smith

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia przyznał trzy żółte kartki piłkarzom gospodarzy, a zawodnikom Tranmere Rovers pokazał jedną.

Jedenastka Oldham AFC w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół gości wymienił dwóch graczy.