Oldham AFC - Forest Green Rovers 0-3 (0-0). Liga angielska - 46. kolejka League Two

W meczu 46. kolejki angielskiej League Two, który rozegrany został 8 maja, zespół Oldham AFC przegrał z Forest Green Rovers 0-3 (0-0). Pojedynek odbył się na Boundary Park.

O. Bailey 65'

Przed meczem można było odgadnąć kto jest faworytem. Jedenastka Oldham AFC przebywa na dole tabeli zajmując 18. miejsce, za to zespół Forest Green Rovers zajmując siódmą pozycję w rozgrywkach był zdecydowanym kandydatem do zwycięstwa.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą pięć razy. Jedenastka Forest Green Rovers wygrała dwa razy, zremisowała trzy, nie przegrywając żadnego meczu.

Zespół Forest Green Rovers od początku meczu skupił się na obronie własnej bramki. Przeciwnicy długo próbowali sforsować linię obrony. Jedyną kartkę w pierwszej połowie otrzymał Harrison Clarke z Oldham AFC. Była to 36. minuta starcia.

W 58. minucie Dylan Bahamboula został zastąpiony przez Conora McAleny'ego. Na murawie, jak to często zdarzało się Forest Green Rovers w tym sezonie, pojawił się Jayden Richardson, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 59. minucie Josha Davisona. Rezultat meczu pokazał, że zmiana była dobrym posunięciem trenera.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Forest Green Rovers w 63. minucie spotkania, gdy Aaron Collins zdobył z rzutu karnego pierwszą bramkę. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziewiąte trafienie w sezonie.

Zespół gospodarzy ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała jedenastka Forest Green Rovers, strzelając kolejnego gola. W 65. minucie wynik na 0-2 podwyższył Odin Bailey. Przy zdobyciu bramki pomagał Aaron Collins.

Na 18 minut przed zakończeniem drugiej połowy w zespole Oldham AFC doszło do zmiany. Harry Vaughan wszedł za Nicky'ego Adamsa.

W 80. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Aaron Collins z Forest Green Rovers. Asystę przy golu zaliczył Baily Cargill.

W 84. minucie kartkę dostał Will Sutton, piłkarz Oldham AFC. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 0-3.

Luke McGee
36′ 75′ Harrison Clarke
Dominic Archie Bernard
72′ Kyle Jameson
Udoka Godwin-Malife
Carl Piergianni
Christopher Stokes
72′ Nicky Adams
Baily Cargill
Ben Garrity
Odin Bailey  65′ 90′
72′ Dylan Fage
Jordan Moore-Taylor
58′ Dylan Ozan Moyo Bahamboula
Josh Davison59′
72′ Andrea Badan
Lewis Thomas
Cameron Borthwick-Jackson
Jayden Richardson59′
75′ Sido Jombati
Jack Evans90′
Brice Ntambwe
Isaac Hutchinson90′
72′ 84′ Will Sutton
Taylor Allen88′
72′ Harry Vaughan
Shawn McCoulsky
58′ Conor McAleny
Jake Young89′

Przewaga jedenastki Oldham AFC w posiadaniu piłki była ogromna (62 procent), niestety, pomimo takiej przewagi drużyna poniosła porażkę.

Arbiter nie ukarał zawodników gości żadną kartką, natomiast piłkarzom Oldham AFC przyznał dwie żółte.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu graczy w drugiej połowie.