Nottingham Forest - Stoke City FC 1-1 (0-1). Liga angielska - 44. kolejka Championship

W starciu 44. kolejki angielskiej Championship, które rozegrane zostało 24 kwietnia, jedenastka Nottinghamu Forest zremisowała ze Stoke City 1-1 (0-1). Pojedynek odbył się na The City Ground.

R. Matondo 27'

Drużyna Nottinghamu Forest (”Forest”) przed meczem zajmowała 18. miejsce w tabeli, co oznacza, że każdy punkt był dla niej na wagę złota.

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 15 spotkań jedenastka Stoke City (”Garncarze”) wygrała cztery razy, ale więcej przegrywała, bo pięć razy. Sześć meczów zakończyło się remisem.

Taktyka trenera jedenastki ”Garncarzy” już od samego początku meczu była przejrzysta. Nie trzeba było być ekspertem, żeby zobaczyć, że skupiła się ona głównie na zamurowaniu dostępu do swojej bramki. Przeciwnicy długo nie mieli pomysłu na to, jak oszukać obrońców jedenastki ”Garncarzy”. Po nieciekawym początku meczu piłkarze Stoke City nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 27. minucie na listę strzelców wpisał się Rabbi Matondo. Przy zdobyciu bramki pomógł Josh Tymon.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie otrzymał Tom Smith ze Stoke City. Była to 33. minuta spotkania. Po chwili trener ”Forestu” postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 37. minucie na plac gry wszedł Anthony Knockaert, a murawę opuścił Luke Freeman. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Stoke City.

Zawodnicy gospodarzy odpowiedzieli strzeleniem gola. W 50. minucie wynik ustalił Lewis Grabban. To już szóste trafienie tego piłkarz w sezonie.

Kibice Stoke City nie mogli już doczekać się wprowadzenia Jacoba Browna. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 12 razy i ma na koncie pięć zdobytych bramek. Murawę musiał opuścić Steven Fletcher. Na 21 minut przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie Nottinghamu Forest doszło do zmiany. Alex Mighten wszedł za Cafú. W 80. minucie sędzia pokazał kartkę Yuriemu Ribeirze, zawodnikowi gospodarzy.

W 90. minucie Rabbi Matondo został zastąpiony przez Sama Vokesa. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 1-1.

Harry James Souttar
80′ Yuri Oliveira Ribeiro
Rhys Llewelyn Norrington-Davies
Ryan Yates
Sam Clucas
37′ Luke Anthony Freeman
Rabbi Matondo  27′ 90′
Filip Krovinović
Jordan Andrew Thompson
James David Garner
Josh Tymon
69′ Ribeiro Dias Cafu
John Obi Mikel
 50′ Lewis Grabban
Jordan Paul Cousins
37′ Anthony Knockaert
Daniel Eric Malone
69′ Alex Mighten
Jacob Brown60′
Glenn Murray
Christian Norton
Lyle James Alfred Taylor
Sam Vokes90′

Przewaga jedenastki ”Forestu” w posiadaniu piłki była ogromna (61 procent), niestety, pomimo takiej przewagi zespołowi nie udało się wygrać meczu.

Piłkarze obu drużyn dostali po jednej żółtej kartce.

Drużyna gospodarzy wymieniła dwóch zawodników. Jedenastka Stoke City w drugiej połowie również wymieniła dwóch graczy.