Nottingham Forest - Preston 1-2 (1-0). Liga angielska - 46. kolejka Championship

8 maja na The City Ground odbył się mecz 46. kolejki angielskiej Championship pomiędzy drużynami Nottinghamu Forest i Prestonu. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Prestonu 2-1.

L. Lindsay 67'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 27 spotkań zespół Prestonu (”The Lilywhites”) wygrał osiem razy i zanotował siedem porażek oraz 12 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Po nieciekawym początku meczu zawodnicy Nottinghamu Forest (”Forest”) nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 17. minucie James Garner dał prowadzenie swojej drużynie. Asystę przy bramce zanotował Filip Krovinović.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Nottinghamu Forest.

W 53. minucie kartkę obejrzał Brice Samba z ”Forestu”.

Wysiłki podejmowane przez zespół ”The Lilywhites” w końcu przyniosły efekt bramkowy. W tej samej minucie gola wyrównującego strzelił Tom Bayliss. Asystę zaliczył Scott Sinclair.

W 63. minucie sędzia ukarał kartką Ryana Ledsona, piłkarza gości.

Szczęście uśmiechnęło się do ”The Lilywhites” w 67. minucie spotkania, gdy Liam Lindsay zdobył drugą bramkę. Przy zdobyciu bramki pomagał Ched Evans.

W 70. minucie za Ryana Ledsona wszedł Benjamin Whiteman. W tej samej minucie trener Prestonu postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Tom Barkhuizen, a murawę opuścił Tom Bayliss. A kibice Nottinghamu Forest nie mogli już doczekać się wprowadzenia Aleksa Mightena. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 10 razy i ma na koncie trzy strzelone gole. Murawę musiał opuścić Filip Krovinović.

W 82. minucie Scott Sinclair został zmieniony przez Brada Pottsa, a za Cheda Evansa wszedł na boisko Sean Maguire, co miało wzmocnić drużynę Prestonu. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Lewisa Grabbana na Glenna Murraya. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 1-2.

Sinclair
53′ Brice Samba
Tom Bayliss  53′ 70′
74′ Filip Krovinović
Greg Cunningham
 17′ James Garner
Alan Browne
82′ Lewis Grabban
Anthony Gordon
74′ Alex Mighten
Sean Maguire89′
82′ Glenn Murray
Emil Riis Jakobsen

Zawodnicy obu drużyn dostali po jednej żółtej kartce.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie dokonał dwóch zmian. Natomiast jedenastka Prestonu w drugiej połowie wymieniła czterech graczy.