Nottingham Forest - Middlesbrough FC 1-2 (0-1). Liga angielska - 25. kolejka Championship

20 stycznia na The City Ground odbył się pojedynek 25. kolejki angielskiej Championship pomiędzy drużynami Nottinghamu Forest i Middlesbrough FC. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Middlesbrough FC 2-1.

G. Saville 50'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 25 meczów zespół Nottinghamu Forest (”Forest”) wygrał dziewięć razy i zanotował sześć porażek oraz 10 remisów.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. W 13. minucie żółtą kartkę dostał Sam Morsy z Middlesbrough FC (”Boro”).

W pierwszych minutach meczu to piłkarze Middlesbrough FC otworzyli wynik. W 14. minucie bramkę zdobył Britt Assombalonga. Asystę zaliczył Jonathan Howson.

W 33. minucie sędzia pokazał żółtą kartkę Sambie Sowowi, zawodnikowi gospodarzy. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu ”Boro”.

Na drugą połowę drużyna Nottinghamu Forest wyszła w zmienionym składzie, za Sambę Sow wszedł Lyle Taylor.

Trzeba było trochę poczekać, aby George Saville wywołał eksplozję radości wśród kibiców ”Boro”, strzelając kolejnego gola w 50. minucie starcia. Asystę przy bramce zanotował Marcus Tavernier.

W 56. minucie Alex Mighten został zmieniony przez Anthony'ego Knockaerta. A kibice Middlesbrough FC nie mogli już doczekać się wprowadzenia Marvina Johnsona. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie trzy strzelone gole. Murawę musiał opuścić Duncan Watmore. W 67. minucie arbiter pokazał żółtą kartkę Lyle'owi Taylorowi z zespołu gospodarzy.

Niedługo później trener Nottinghamu Forest postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 78. minucie na plac gry wszedł Joe Lolley, a murawę opuścił Sammy Ameobi. Na osiem minut przed zakończeniem pojedynku w drużynie ”Forestu” doszło do zmiany. Loïc Mbe wszedł za Ryana Yatesa. W 84. minucie żółtą kartkę dostał Jonathan Howson, piłkarz Middlesbrough FC.

Zawodnicy gospodarzy w końcu odpowiedzieli strzeleniem gola. W doliczonej trzeciej minucie meczu na listę strzelców wpisał się Loïc Mbe. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Joe Lolley.

Dwie minuty później arbiter przyznał żółtą kartkę Anthony'emu Knockaertowi z Nottinghamu Forest. W tej samej minucie w zespole ”Boro” doszło do zmiany. Djed Spence wszedł za Marcusa Taverniera. W siódmej minucie doliczonego czasu gry za czerwoną kartkę zszedł z boiska Yuri Ribeiro osłabiając tym samym drużynę gospodarzy.

Zespołowi ”Forestu” zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem drużyny ”Boro”.

Patrick James Coleman McNair
90′ Yuri Oliveira Ribeiro
Marc Bola
82′ Ryan Yates
Sam Morsy13′
78′ Sammy Ameobi
George Saville  50′
56′ Alex Mighten
Jonathan Howson84′
33′ 46′ Samba Sow
Djed Spence90′
82′  90′ Loïc Mbe Soh
Nathan Wood-Gordon
Tobias Pereira Figueiredo
Hayden Hackney
56′ 90′ Anthony Knockaert
Marvin Nicholas Johnson65′
Miguel Ángel Guerrero Martín
Patrick Roberts
78′ Joe Lolley
Lewis Wing
46′ 67′ Lyle James Alfred Taylor
Chuba Akpom

Przewaga zespołu Nottinghamu Forest w posiadaniu piłki była ogromna (63 procent), niestety, pomimo takiej przewagi drużyna poniosła porażkę.

Sędzia pokazał jedną żółtą kartkę piłkarzom gospodarzy w pierwszej połowie, a w drugiej dwie żółte oraz jedną czerwoną. Zawodnicy drużyny przeciwnej dostali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, w drugiej także jedną.

Zespół ”Forestu” w drugiej połowie dokonał czterech zmian. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie dokonała dwóch zmian.