Nottingham Forest - Luton Town FC 0-1 (0-0). Liga angielska - 34. kolejka Championship

2 marca na The City Ground odbyło się spotkanie 34. kolejki angielskiej Championship pomiędzy drużynami Nottinghamu Forest i Lutonu Town. Starcie zakończyło się zwycięstwem Lutonu Town 1-0.

R. Tunnicliffe 64'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą pięć razy. Drużyna Nottinghamu Forest (”Forest”) wygrała aż cztery razy, zremisowała raz, nie przegrywając żadnego spotkania.

W pierwszej połowie nie doszło do żadnych przełomowych wydarzeń w meczu, mimo starań z obu stron. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Jedyną kartkę w meczu dostał Kal Naismith z drużyny gości. Była to 61. minuta meczu.

Jedyną bramkę meczu dla Lutonu Town zdobył Ryan Tunnicliffe w 64. minucie. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Pelly Ruddock.

W 68. minucie Joe Lolley zastąpił Sammego Ameobiego. W tej samej minucie trener Nottinghamu Forest postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Lyle Taylor, a murawę opuścił Filip Krovinović. W 79. minucie Anthony Knockaert został zmieniony przez Aleksa Mightena, co miało wzmocnić jedenastkę Nottinghamu Forest. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Elijaha Adebaya na Jamesa Collinsa.

Na murawie, jak to często zdarzało się Lutonowi Town w tym sezonie, pojawił się James Bree, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 85. minucie Harry'ego Cornicka. Rezultat meczu pokazał, że zmiana była dobrym posunięciem trenera.

Ryan Tunnicliffe  64′
79′ Anthony Knockaert
Kiernan Dewsbury-Hall
68′ Joe Lolley
Glen Rea
Ribeiro Dias Cafu
Pelly Ruddock Mpanzu
68′ Filip Krovinović
Luke David Berry
68′ Sammy Ameobi
Thomas Ince
Jack Colback
George Moncur
Luke Anthony Freeman
James Collins81′
79′ Alex Mighten
Danny Hylton
68′ Lyle James Alfred Taylor
Sam Nombe

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Arbiter nie ukarał zawodników Nottinghamu Forest żadną kartką, natomiast piłkarzom gości przyznał jedną żółtą.

Zespół ”Forestu” w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy.