Nottingham Forest - Huddersfield Town 0-2 (0-1). Liga angielska - 42. kolejka Championship

W starciu 42. kolejki angielskiej Championship, które rozegrane zostało 17 kwietnia, jedenastka Nottinghamu Forest przegrała z Huddersfield Town 0-2 (0-1). Spotkanie odbyło się na The City Ground.

J. Bacuna 61'

Drużyna Huddersfield Town (”The Terriers”) przed meczem zajmowała 20. miejsce w tabeli, co oznacza, że każdy punkt był dla niej na wagę złota.

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 19 meczów jedenastka Nottinghamu Forest (”Forest”) wygrała siedem razy, ale więcej przegrywała, bo dziewięć razy. Trzy mecze zakończyły się remisem.

Niewiele działo się od początku meczu, dlatego warto odnotować fakt, że już w tej fazie spotkania jeden z zawodników nie mógł kontynuować zawodów. W 41. minucie za Fraizera Campbella wszedł Danny Ward.

Szczęście uśmiechnęło się do ”The Terriers” w 45. minucie spotkania, gdy Aaron Rowe strzelił pierwszego gola. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki ”The Terriers”.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Huddersfield Town: Lewisowi O'Brienowi w 53. i Pipie Ávili w 57. minucie.

Drużyna gospodarzy ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka Huddersfield Town, zdobywając kolejną bramkę. Po godzinie gry wynik ustalił Juninho Bacuna. Asystę zaliczył Danny Ward.

W 63. minucie w zespole Nottinghamu Forest doszło do zmiany. Cafú wszedł za Ryana Yatesa. Chwilę później trener ”Forestu” postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 64. minucie na plac gry wszedł Lyle Taylor, a murawę opuścił Filip Krovinović. Chwilę później trener Huddersfield Town postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w formację obronną i w 66. minucie zastąpił zmęczonego Harry'ego Toffolo. Na boisko wszedł Rarmani Edmonds-Green, który miał za zadanie uspokoić grę w szeregach obronnych.

W 81. minucie Anthony Knockaert został zmieniony przez Luke'a Freemana, a za Lewisa Grabbana wszedł na boisko Glenn Murray, co miało wzmocnić drużynę Nottinghamu Forest. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Pipę Ávilę na Jadena Browna oraz Duane Holmesa na Scotta Higha. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 0-2.

Harry Toffolo66′
63′ Ryan Yates
Juninho Bacuna  61′
81′ Anthony Knockaert
Duane Holmes84′
Alex Mighten
Aaron Rowe  45′
James Garner
Jonathan Hogg
64′ Filip Krovinović
Lewis O'Brien53′
81′ Lewis Grabban
Richard Stearman
63′ Ribeiro Dias Cafu
Scott High84′
Jack Colback
Josh Koroma
81′ Luke Anthony Freeman
Rolando Aarons
81′ Glenn Murray
Sorba Thomas
64′ Lyle James Alfred Taylor
Danny Ward41′

Arbiter nie ukarał piłkarzy Nottinghamu Forest żadną kartką, natomiast zawodnikom gości przyznał dwie żółte.

Jedni i drudzy wymienili po czterech zawodników.