Nottingham Forest - Blackpool FC 2-1 (1-0). Liga angielska - 12. kolejka Championship

W pojedynku 12. kolejki angielskiej Championship, który rozegrany został 16 października, jedenastka Nottinghamu Forest wygrała z Blackpool FC 2-1 (1-0). Mecz na The City Ground obejrzało 27 946 widzów.

12. kolejka Anglia - Championship
2021-10-16 16:00 | Stadion: The City Ground | Widzów: 27946 | Arbiter: Kevin Friend
J. Yates 53'

Zespół Nottinghamu Forest (”Forest”) przed meczem zajmował 18. pozycję w tabeli, co oznacza, że każdy punkt był dla niego na wagę złota.

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 14 razy. Drużyna Blackpool FC (”Mandarynki”) wygrała aż pięć razy, zremisowała siedem, a przegrała tylko dwa.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w drugim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter przyznał Philipowi Frigastowi z zespołu gospodarzy. Była to 20. minuta meczu.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Nottinghamu Forest w 22. minucie spotkania, gdy Brennan Johnson strzelił pierwszego gola. W zdobyciu bramki pomógł Max Lowe.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Nottinghamu Forest.

Zawodnicy Blackpool FC w końcu odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 53. minucie na listę strzelców wpisał się Jerry Yates. Bramka padła po podaniu Jordana Lawrence'a-Gabriela.

Niedługo później Lewis Grabban wywołał eksplozję radości wśród kibiców Nottinghamu Forest, strzelając kolejnego gola w 61. minucie starcia. W 62. minucie Tyreece John-Jules zastąpił Demetriego Mitchella.

W 71. minucie Kevin Stewart został zmieniony przez Kennetha Dougalla, a za Gary'ego Madinego wszedł na boisko Sonny Carey, co miało wzmocnić jedenastkę Blackpool FC. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Jacka Colbacka na Jamesa Garnera. A trener Nottinghamu Forest wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Aleksa Mightena. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy. Murawę musiał opuścić Philip Frigast. W 82. minucie kartkę dostał Scott McKenna z ”Forestu”.

Na cztery minuty przed zakończeniem spotkania w jedenastce Nottinghamu Forest doszło do zmiany. Joe Lolley wszedł za Brennana Johnsona. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 2-1.

Jordan Jay Lawrence-Gabriel
82′ Scott McKenna
Josh Bowler
 22′ 86′ Brennan Price Johnson
Kevin Linford Stewart71′
20′ 80′ Philip Aksel Frigast Zinckernagel
Tyreece Romayo John-Jules62′
79′ Jack Colback
Ryan Wintle
Max Lowe
Jerry Yates  53′
 61′ Lewis Grabban
James Husband
79′ James David Garner
Demetri Mitchell62′
86′ Joe Lolley
Sonny Carey80′
80′ Alex Mighten
Kenneth William Dougall71′
Lyle James Alfred Taylor
Owen Dale

Arbiter nie ukarał piłkarzy Blackpool FC żadną kartką, natomiast zawodnikom gospodarzy przyznał dwie żółte.