Nottingham Forest - Birmingham City FC 0-0. Liga angielska - 21. kolejka Championship

26 grudnia na The City Ground odbył się mecz 21. kolejki angielskiej Championship pomiędzy drużynami Nottinghamu Forest i Birminghamu City. Spotkanie zakończyło się remisem 0-0.

21. kolejka Anglia - Championship
2020-12-26 16:00 | Stadion: The City Ground | Arbiter: Jeremy Simpson
Nottingham Forest
Birmingham City FC
0
0

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 30 pojedynków zespół Nottinghamu Forest (”Forest”) wygrał 13 razy i zanotował dziewięć porażek oraz osiem remisów.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. W 36. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Yuri Ribeiro z Nottinghamu Forest, a w 42. minucie Adama Claytona z drużyny przeciwnej.

Na drugą połowę zespół Birminghamu City (”The Blues”) wyszedł w zmienionym składzie, za Alena Halilovicia wszedł Gary Gardner. W 61. minucie Sammy Ameobi został zastąpiony przez Anthony'ego Knockaerta.

W tej samej minucie trener Nottinghamu Forest postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Lyle Taylor, a murawę opuścił Samba Sow. Od 64. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej. W 68. minucie w jedenastce ”Forestu” doszło do zmiany. Joe Lolley wszedł za Aleksa Mightena.

Trzeba było trochę poczekać, aby trener Birminghamu City postanowił wzmocnić linię napadu i w trzeciej minucie doliczonego czasu spotkania zastąpił zmęczonego Scotta Hogana. Na boisko wszedł Lukas Jutkiewicz, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

Harlee Dean
36′ Yuri Oliveira Ribeiro
George Friend
90′ Ryan Yates
Adam Clayton42′
61′ Sammy Ameobi
Iván Sánchez Aguayo
68′ Alex Mighten
Jérémie Bela
61′ Samba Sow
Ivan Šunjić
Ribeiro Dias Cafu
Alen Halilović46′
64′ Lewis Grabban
Maikel Kieftenbeld
61′ Anthony Knockaert
Riley Patrick McGree
Miguel Ángel Guerrero Martín
Mikel San Jose
68′ Joe Lolley
Lukas Jutkiewicz90′
61′ Lyle James Alfred Taylor
Jonathan Leko

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter w pierwszej połowie przyznał jedną żółtą kartkę zawodnikom gospodarzy, a w drugiej dwie. Piłkarze Birminghamu City dostali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, natomiast w drugiej dostali tyle samo.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół ”The Blues” w drugiej połowie wymienił dwóch zawodników.