Norwich City - Watford FC 0-1 (0-0). Liga angielska - 43. kolejka Championship

20 kwietnia na Carrow Road odbyło się starcie 43. kolejki angielskiej Championship pomiędzy drużynami Norwich City i Watford FC. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Watford FC 1-0. Na boisku mogliśmy zobaczyć Przemysława Płachetę występującego w Norwich City (”Kanarki”).

D. Gosling 57'

Był to mecz drużyn ze szczytu tabeli. Zapowiadało się ciekawe starcie, gdyż grały ze sobą pierwsza i druga jedenastka Championship.

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 23 mecze zespół Watford FC (”Szerszenie”) wygrał 11 razy i zanotował osiem porażek oraz cztery remisy.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Willowi Hughesowi z Watford FC. Była to 27. minuta spotkania.

W 49. minucie arbiter ukarał kartką Adama Masinę, piłkarza gości.

Jedyną bramkę meczu zdobył Dan Gosling dla jedenastki ”Szerszeni”. Bramka padła w tej samej minucie. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się João Pedro.

W 62. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Olivera Skippa z ”Kanarków”, a w 65. minucie Toma Cleverleya z drużyny przeciwnej. Trener Norwich City wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Jordana Hugilla. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 21 razy i ma na koncie aż cztery strzelone gole. Murawę musiał opuścić Kieran Dowell. W 70. minucie João Pedro zastąpił Andre'a Graya.

W tej samej minucie Dan Gosling został zmieniony przez Nathaniela Chalobaha, co miało wzmocnić zespół ”Szerszeni”. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Xaviego Quintillę na Onela Hernándeza w 80. minucie oraz Andrewa Omobamidele'a na Przemysława Płachetę w tej samej minucie. Na 17 minut przed zakończeniem drugiej połowy arbiter przyznał kartkę Kennemu McLeanowi z drużyny gospodarzy. Po chwili trener Watford FC postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 82. minucie na plac gry wszedł Philip Frigast, a murawę opuścił Tom Cleverley.

W 83. minucie Craig Cathcart został zmieniony przez Christiana Kabasele'a, co miało wzmocnić jedenastkę Watford FC. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Todda Cantwella na Maria Vrančicia. Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację w doliczonej szóstej minucie meczu, sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Jordanowi Hugillowi i Nathanielowi Chalobahowi.

Craig George Cathcart83′
81′ Andrew Abiola Omobamidele
William Troost-Ekong
Grant Hanley
Francisco Andrés Sierralta Carvallo
80′ Xavier Quintillà Guasch
Adam Masina49′
62′ Oliver Skipp
Tom Cleverley65′ 82′
Emiliano Buendía
Dan Gosling  57′ 70′
89′ Todd Cantwell
Will Hughes27′
73′ Kenny McLean
Ismaila Sarr
65′ Kieran Dowell
Christian Kabasele83′
80′ Onel Lázaro Hernández Mayea
Nathaniel Chalobah70′ 90′
81′ Przemysław Płacheta
Isaac Ajayi Success
89′ Mario Vrančić
Philip Aksel Frigast Zinckernagel82′
65′ 90′ Jordan Hugill
Andre Gray70′

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Zawodnicy Norwich City obejrzeli w meczu trzy żółte kartki, a ich przeciwnicy cztery.

Obie drużyny wymieniły po czterech graczy w drugiej połowie.