Norwich City - Rotherham United FC 1-0 (1-0). Liga angielska - 31. kolejka Championship

W meczu 31. kolejki angielskiej Championship, który rozegrany został 20 lutego, jedenastka Norwich City zwyciężyła z Rotherhamem United 1-0 (1-0). Starcie odbyło się na Carrow Road.

T. Pukki 17'

Przed meczem można było odgadnąć kto jest faworytem. Drużyna Rotherhamu United plącze się na dole tabeli zajmując 22. pozycję, za to zespół Norwich City (”Kanarki”) zajmując pierwsze miejsce w rozgrywkach był zdecydowanym kandydatem do zwycięstwa.

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 13 razy. Drużyna ”Kanarki” wygrała aż pięć razy, zremisowała siedem, a przegrała tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Jedyną bramkę meczu zdobył Teemu Pukki dla zespołu Norwich City. Bramka padła w tej samej minucie. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego piętnaste trafienie w sezonie. Przy zdobyciu bramki pomagał Emiliano Buendía.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Norwich City.

Drugą połowę drużyna Rotherhamu United rozpoczęła w zmienionym składzie, za Angusa MacDonalda wszedł Matthew Olosunde. Jedyną kartkę w meczu sędzia pokazał Michaelowi Ihiekwemu z jedenastki gości. Była to 59. minuta spotkania.

Trener Rotherhamu United postanowił zagrać agresywniej. W 67. minucie zmienił pomocnika Daniela Barlasera i na pole gry wprowadził napastnika Freddiego Ladapo, który w bieżącym sezonie ma na koncie pięć goli. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. W tej samej minucie Michael Smith został zastąpiony przez George'a Hirsta. Trzeba było trochę poczekać, aby trener ”Kanarki” postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w pierwszej minucie doliczonego czasu pojedynku zastąpił zmęczonego Todda Cantwella. Na boisko wszedł Lukas Rupp, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

W czwartej minucie doliczonego czasu spotkania boisko opuścili piłkarze Norwich City: Adam Idah, Alexander Tettey, a na ich miejsce weszli Teemu Pukki, Mario Vrančić. W drugiej połowie nie padły gole.

Ryan Giles
90′ Todd Cantwell
Lewis Wing
Kenny McLean
Daniel Barlaser67′
90′ Mario Vrančić
Michael John Smith67′
 17′ 90′ Teemu Pukki
Shaun MacDonald
90′ Lukas Rupp
Kieran Sadlier76′
Jakob Lungi Sørensen
George Hirst67′
90′ Alexander Banor Tettey
Florian Jozefzoon83′
90′ Adam Uche Idah
Freddie Ladapo67′

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter nie ukarał zawodników Norwich City żadną kartką, natomiast piłkarzom gości przyznał jedną żółtą.

Jedenastka Norwich City w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników.