Norwich City - Queens Park Rangers FC 1-1 (0-0). Liga angielska - 22. kolejka Championship

29 grudnia na Carrow Road odbył się mecz 22. kolejki angielskiej Championship pomiędzy drużynami Norwich City i Queens Park Rangers. Spotkanie zakończyło się remisem 1-1.

B. Osayi-Samuel 84'

Zespół Norwich City (”Kanarki”) bardzo potrzebował punktów, by utrzymać się w czołówce ligowej tabeli. Drużyna ta zajmowała pierwsze miejsce i była zdecydowanym faworytem spotkania.

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 26 starć zespół Norwich City wygrał 13 razy i zanotował siedem porażek oraz sześć remisów.

Jedenastka Queens Park Rangers (”Super Hoops”) od początku meczu skupiła się na obronie własnej bramki. Przeciwnicy długo próbowali sforsować linię obrony. Jedyną kartkę w pierwszej połowie otrzymał Todd Kane z jedenastki gości. Była to 22. minuta meczu.

Niestety Michael McGovern bramkarz ”Kanarki” nie mógł kontynuować gry po przerwie. Trenerowi nie zostało nic innego, jak na jego miejsce między słupkami postawić Daniela Bardena - rezerwowego bramkarza zespołu. W 71. minucie Lyndon Dykes został zastąpiony przez Macauleya Bonne'a.

W tej samej minucie trener ”Super Hoops” postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Albert Adomah, a murawę opuścił Ilias Chair. Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Queens Park Rangers: Dominicowi Ballowi w 73. i Robertowi Dickiemu w 75. minucie.

W tym czasie ”Kanarki” nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W tej samej minucie na listę strzelców wpisał się Teemu Pukki. To już jedenaste trafienie tego piłkarz w sezonie.

W 84. minucie kartką został ukarany Christoph Zimmermann, zawodnik gospodarzy. W tej samej minucie wynik ustalił z rzutu karnego Bright Osayi-Samuel. Od 87. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom gości i dwie drużynie przeciwnej.

W 89. minucie boisko opuścili zawodnicy Norwich City: Jordan Hugill, Kieran Dowell, a na ich miejsce weszli Jakob Sørensen, Todd Cantwell. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 1-1.

Todd Kane22′
84′ Christoph Zimmermann
Robert Dickie75′
Grant Hanley
Yoann Barbet
89′ Jakob Lungi Sørensen
Nicholas Hamalainen
90′ Oliver Skipp
Geoff Cameron
Emiliano Buendía
Dominic Ball73′
89′ Todd Cantwell
Ilias Chair71′
87′ Kenny McLean
Tom Carroll88′
Mario Vrančić
Lyndon Dykes71′
 75′ (k.) Teemu Pukki
Bright Osayi-Samuel  84′ (k.) 90′
46′ Daniel Barden
Albert Adomah71′
89′ Kieran Dowell
Faysal Bettache
Tyrese Omotoye
George Thomas
Alexander Banor Tettey
Macauley Miles Bonne71′ 90′
89′ Jordan Hugill
Charlie Kelman
Josh Martin
Chris Anthony Willock

Przewaga drużyny ”Kanarki” w posiadaniu piłki była ogromna (64 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze tylko zremisowali.

Piłkarze gospodarzy dostali w meczu trzy żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy sześć.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast drużyna Queens Park Rangers w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników.