Norwich City Football Club - Wigan Athletic Football Club 1-1 (0-1). Liga - 2. kolejka

6 sierpnia na Carrow Road odbyło się starcie 2. kolejki Championship pomiędzy drużynami Norwich City i Wigan Athletic. Spotkanie zakończyło się remisem 1-1.

6 sierpnia  na Carrow Road odbyło się starcie  2. kolejki  Championship pomiędzy drużynami Norwich City  i Wigan Athletic. Spotkanie zakończyło się remisem 1-1.

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą siedem razy. Zespół Norwich City wygrał aż trzy razy, zremisował tyle samo, a przegrał tylko raz.

Drużyna Wigan Athletic od początku meczu skupiła się na obronie własnej bramki. Przeciwnicy długo próbowali sforsować linię obrony. Po nieciekawym początku meczu to piłkarze Wigan Athletic otworzyli wynik. W 29. minucie na listę strzelców wpisał się James McClean. Sytuację bramkową stworzył Will Keane.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Max Power z zespołu Wigan Athletic. Była to 45. minuta pojedynku. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Wigan Athletic.

W 60. minucie Jacob Sorensen został zastąpiony przez Onela Hernandeza. W tej samej minucie w zespole Norwich City doszło do zmiany. Sam McCallum wszedł za Dimitrisa Giannoulisa.

Drużyna Wigan Athletic długo cieszyła się prowadzeniem. Trwało to aż 33 minuty, jednak zespół Norwich City doprowadził do remisu. Gola strzelił Max Aarons. W 70. minucie Josh Magennis został zmieniony przez Stephena Humphrysa, co miało wzmocnić jedenastkę Wigan Athletic. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Marcelina Nuneza na Danela Sinaniego.

Trener Norwich City postanowił zagrać agresywniej. W 77. minucie zmienił pomocnika Milota Rashicę i na pole gry wprowadził napastnika Joshuę Sargenta. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. Niedługo później trener Wigan Athletic postanowił bronić wyniku. W 90. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Willa Keane'a wszedł Ryan Nyambe, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi Wigan Athletic utrzymać remis. W tej samej minucie kartkami zostali ukarani Ryan Nyambe, Ben Amos, Thelo Aasgaard z drużyny Wigan Athletic.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 1-1.

Przewaga zespołu Norwich City w posiadaniu piłki była ogromna (70 procent), niestety, pomimo takiej przewagi jedenastce nie udało się wygrać meczu.

Zespół Wigan Athletic zagrał bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Sędzia starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów piłkarzy. Arbiter nie ukarał zawodników Norwich City żadną kartką, natomiast piłkarzom Wigan Athletic pokazał cztery żółte.

Drużyna Norwich City w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy. Natomiast jedenastka Wigan Athletic w drugiej połowie wymieniła czterech graczy.