Norwich City Football Club - Millwall Football Club 2-0 (0-0). Liga - 5. kolejka

W pojedynku 5. kolejki Championship, który rozegrany został 19 sierpnia, drużyna Norwich City wygrała z Millwallem 2-0 (0-0). Mecz na Carrow Road obejrzało 26 214 widzów. Na boisku mogliśmy zobaczyć Bartosza Białkowskiego występującego w Millwallu.

W  pojedynku 5. kolejki  Championship, który rozegrany został 19 sierpnia, drużyna Norwich City wygrała  z Millwallem  2-0 (0-0). Mecz na Carrow Road obejrzało 26 214 widzów. Na boisku mogliśmy zobaczyć Bartosza Białkowskiego występującego w Millwallu.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dziewięć razy. Jedenastka Norwich City wygrała aż sześć razy, zremisowała dwa, a przegrała tylko raz.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał George'owi Saville'owi z Millwallu. Była to 19. minuta spotkania.

Joshua Sargent wywołał eksplozję radości wśród kibiców Norwich City, zdobywając bramkę w 50. minucie meczu. Na 23 minuty przed zakończeniem drugiej połowy kartką został ukarany George Honeyman, piłkarz Millwallu.

W 69. minucie za Tylera Bureya wszedł Andreas Voglsammer. W 70. minucie boisko opuścili piłkarze Millwallu: Zian Flemming, Jamie Shackleton, a na ich miejsce weszli George Honeyman, Billy Mitchell.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Norwich City w 75. minucie spotkania, gdy Joshua Sargent strzelił drugiego gola. Po chwili trener Norwich City postanowił wzmocnić linię pomocy i w 78. minucie zastąpił zmęczonego Kierana Dowella. Na boisko wszedł Todd Cantwell, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

W 79. minucie Onel Hernandez został zmieniony przez Aarona Ramseya, a za Joshuę Sargenta wszedł na boisko Teemu Pukki, co miało wzmocnić drużynę Norwich City. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Dannego McNamarę na Jake Coopera. Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Norwich City: Liamowi Gibbsowi w 84. i Timowi Krulowi w 90. minucie. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 2-0.

Jedenastka Norwich City była w posiadaniu piłki przez 63 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym meczu.

Zespół Millwallu zagrał bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Arbiter starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów zawodników. Piłkarze obu drużyn obejrzeli po dwie żółte kartki.

Drużyna Norwich City w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka Millwallu w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników.