Norwich City Football Club - Huddersfield Town FC 2-1 (2-0). Liga - 4. kolejka

W pojedynku 4. kolejki Championship, który rozegrany został 16 sierpnia, drużyna Norwich City wygrała z Huddersfield Town 2-1 (2-0). Mecz na Carrow Road obejrzało 25 369 widzów.

W  pojedynku 4. kolejki  Championship, który rozegrany został 16 sierpnia, drużyna Norwich City wygrała  z Huddersfield Town  2-1 (2-0). Mecz na Carrow Road obejrzało 25 369 widzów.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą osiem razy. Drużyna Norwich City wygrała aż pięć razy, zremisowała raz, a przegrała tylko dwa.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu zawodnicy Norwich City nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W szóstej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania na listę strzelców wpisał się Joshua Sargent. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Danel Sinani.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Norwich City w 17. minucie spotkania, gdy Danel Sinani strzelił drugiego gola. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W 48. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Tom Lees osłabiając tym samym drużynę Huddersfield Town. W 59. minucie żółtą kartkę obejrzał Kieran Dowell z zespołu Norwich City.

W 68. minucie Kieran Dowell został zmieniony przez Gabriela Sarę. Chwilę później trener Norwich City postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 69. minucie zastąpił zmęczonego Joshuę Sargenta. Na boisko wszedł Jordan Hugill, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. Między 69. a 75. minutą, boisko opuścili piłkarze Huddersfield Town: Danny Ward, Duane Holmes, Sorba Thomas, Sorba Thomas, na ich miejsce weszli: Jordan Rhodes, Jonathan Russell, Etienne Camara, Patrick Jones. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Marcelina Nuneza, Danela Sinaniego zajęli: Onel Hernandez, Aaron Ramsey.

Zawodnicy Huddersfield Town w końcu odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 81. minucie gola kontaktowego strzelił Patrick Jones.

W 83. minucie w drużynie Norwich City doszło do zmiany. Milot Rashica wszedł za Todda Cantwella. Trener Huddersfield Town postanowił zagrać agresywniej. W 90. minucie zmienił obrońcę Josha Ruffelsa i na pole gry wprowadził napastnika Josha Koromę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. Zespołowi Huddersfield Town zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem drużyny Norwich City.

Zespół Norwich City zdominował rywali na boisku. Przeprowadził o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddał 11 celnych strzałów.

Zespół Norwich City zagrał bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu graczy w drugiej połowie.