Northampton Town - Shrewsbury Town 1-0 (1-0). Liga angielska - 39. kolejka League One

2 kwietnia na PTS Academy Stadium odbył się pojedynek 39. kolejki angielskiej League One pomiędzy drużynami Northampton Town i Shrewsbury Town. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Northampton Town 1-0.

R. Watson 27'

Był to mecz drużyn broniących się przed spadkiem. Grała ze sobą 20. i 17. jedenastka League' Onego.

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą pięć razy. Drużyna Northampton Town wygrała dwa razy, zremisowała tyle samo, a przegrała tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Jedynego gola meczu strzelił Ryan Watson dla zespołu Northampton Town. Bramka padła w tej samej minucie. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie. Asystę przy bramce zaliczył Peter Kioso.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Northampton Town.

W 53. minucie sędzia pokazał kartkę Josephowi Millsowi z jedenastki gospodarzy. Trzeba było trochę poczekać, aby trener Northampton Town postanowił bronić wyniku. W 79. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Ryana Edmondsona wszedł Alan Sheehan, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie Northampton Town utrzymać prowadzenie.

A kibice Shrewsbury Town nie mogli już doczekać się wprowadzenia Rekeila Pyke'a. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy. Murawę musiał opuścić Curtis Main. W 88. minucie Ro-Shaun Williams został zastąpiony przez Seana Gossa. Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację w doliczonej pierwszej minucie spotkania, arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Northampton Town: Samowi Hoskinsowi i Shaunowi McWilliamsowi.

Ethan Reid Ebanks-Landell
53′ Joseph Nathan Mills
Donald Love
Bryn Andrew Morris
Joshua James Vela
 27′ Ryan James Watson
David Lowell Davis
90′ Shaun Daniel McWilliams
Nathanael Ogbeta
90′ Samuel Tobias Hoskins
Oliver Lewis Norburn89′
Danny Rose
Curtis Lee Main79′
79′ Ryan David Edmondson
David Edwards89′
79′ Alan Michael Anthony Sheehan
Sean Goss88′
Chigozier Caleb Chukwuemeka
Rekeil Leshaun Pyke79′
Alex Jones
Shaun James Whalley88′

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Sędzia nie ukarał piłkarzy Shrewsbury Town żadną kartką, natomiast zawodnikom gospodarzy pokazał trzy żółte.

Zespół Northampton Town w drugiej połowie wymienił jednego zawodnika. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie dokonała czterech zmian.