Northampton Town FC - Rochdale AFC 0-0. Liga angielska - 31. kolejka League One

23 lutego na PTS Academy Stadium odbyło się spotkanie 31. kolejki angielskiej League One pomiędzy drużynami Northampton Town i Rochdale. Mecz zakończył się remisem 0-0.

31. kolejka Anglia - League One
2021-02-23 20:00 | Stadion: PTS Academy Stadium | Arbiter: Kevin Johnson
Northampton Town FC
Rochdale AFC
0
0

Było to starcie jedenastek broniących się przed spadkiem. Grała ze sobą 22. i 18. drużyna League' Onego.

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą pięć razy. Zespół Rochdale wygrał dwa razy, zremisował trzy, nie przegrywając żadnego meczu.

Od pierwszych minut drużyna Northampton Town zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki Rochdale była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Drugą połowę drużyna Northampton Town rozpoczęła w zmienionym składzie, za Mickela Millera wszedł Sam Hoskins. W 56. minucie sędzia przyznał kartkę Peterowi Kioso z zespołu gospodarzy.

Trener Rochdale postanowił zagrać agresywniej. W 65. minucie zmienił pomocnika Conora Granta i na pole gry wprowadził napastnika Kwadwa Baaha, który w bieżącym sezonie ma na koncie trzy bramki. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. Na kwadrans przed zakończeniem meczu arbiter pokazał kartkę Shaunowi McWilliamsowi, zawodnikowi Northampton Town. W 84. minucie Ryan Watson został zmieniony przez Jacka Sowerby'ego.

Trener Northampton Town wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Dannego Rosego. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie cztery zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Mark Marshall. W doliczonej czwartej minucie starcia kartkę dostał Alan Sheehan, piłkarz gospodarzy.

Gavin Bazunu
56′ Peter Kioso
Ryan McLaughlin
Lloyd Jones
Eoghan O'Connell
90′ Alan Sheehan
Jim McNulty
Joseph Mills
Jimmy Keohane
75′ Shaun McWilliams
Aaron Morley
84′ Ryan Watson
Alex Newby
Bryn Morris
Oliver Rathbone
88′ Mark Marshall
Conor Shaughnessy
Ryan Edmondson
Stephen Humphrys
46′ Mickel Miller
Gabriel Osho
84′ Jack Sowerby
Hayden Roberts
Caleb Chukwuemeka
Ethan Brierley
46′ Sam Hoskins
Matt Done
88′ Danny Rose
Kwadwo Baah65′

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter nie ukarał zawodników gości żadną kartką, natomiast piłkarzom Northampton Town pokazał trzy żółte.

Drużyna Northampton Town w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół gości w drugiej połowie dokonał jednej zmiany.