Northampton Town FC - Portsmouth FC 4-1 (4-0). Liga angielska - 34. kolejka League One

6 marca na PTS Academy Stadium odbył się mecz 34. kolejki angielskiej League One pomiędzy drużynami Northampton Town i Portsmouth FC. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Northampton Town 4-1.

E. Harrison 73'

Przed meczem można było odgadnąć kto jest faworytem. Zespół Northampton Town znajduje się na dole tabeli zajmując 22. miejsce, za to jedenastka Portsmouth FC (”Pompey”) zajmując piątą pozycję w rozgrywkach była zdecydowanym kandydatem do zwycięstwa.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Zespół Portsmouth FC wygrał dwa razy, a przegrał tylko raz.

Już w pierwszych minutach jedenastka Portsmouth FC próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Po nieciekawym początku meczu piłkarze Northampton Town nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 20. minucie Ryan Watson dał prowadzenie swojej drużynie.

Zespół gości ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała jedenastka Northampton Town, strzelając kolejnego gola. W 23. minucie Ryan Watson po raz drugi trafił do bramki zmieniając wynik na 2-0. Asystę zanotował Mickel Miller.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Northampton Town w 32. minucie spotkania, gdy Fraser Horsfall zdobył trzecią bramkę. Przy strzeleniu gola ponownie pomógł Mickel Miller.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Johnowi Marquisowi z jedenastki gości. Była to 34. minuta starcia.

Pod koniec pierwszej połowy rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 43. minucie wynik na 4-0 podwyższył Ryan Edmondson. Asystę przy golu zaliczył Sam Hoskins.

W 58. minucie John Marquis zastąpił Ellisa Harrisona. W 59. minucie w drużynie Portsmouth FC doszło do zmiany. James Bolton wszedł za George'a Byersa.

W tej samej minucie trener Portsmouth FC postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Harvey White, a murawę opuścił Rasmus Schmidt. W 59. minucie Ronan Curtis został zmieniony przez Jordiego Hiwula-Mayifuilę, co miało wzmocnić jedenastkę Portsmouth FC. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Josepha Millsa na Michaela Harrimana. W 73. minucie bramkę pocieszenia zdobył z karnego Ellis Harrison.

Trener Northampton Town wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Dannego Rosego. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy i ma na koncie cztery strzelone gole. Murawę musiał opuścić Shaun McWilliams. Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Northampton Town: Ryanowi Watsonowi w 85. i Jonathanowi Mitchellowi w 88. minucie. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 4-1.

Marquis
88′ Jonathan Mitchell
Craig MacGillivray
Peter Kioso
Jack Whatmough
Lloyd Jones
Sean Raggett
 32′ Fraser Horsfall
Rasmus Schmidt Nicolaisen59′
68′ Joseph Mills
Lee Brown
Jack Sowerby
Tom Naylor
 20′, 23′ 85′ Ryan Watson
Marcus Harness
75′ Shaun McWilliams
Ronan Curtis59′
Sam Hoskins
Andy Cannon
 43′ Ryan Edmondson
George Byers59′
Mickel Miller
John Marquis34′ 58′
Steve Arnold
Lewis Ward
68′ Michael Harriman
Ellis Harrison58′  73′ (k.)
75′ Danny Rose
Jordie Hiwula-Mayifuila59′

Przewaga jedenastki Portsmouth FC w posiadaniu piłki była ogromna (69 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

Piłkarze gospodarzy obejrzeli w meczu dwie żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy jedną.

Jedenastka Northampton Town w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła czterech graczy.