Northampton Town FC - Mansfield Town FC 2-0 (1-0). Liga angielska - 12. kolejka League Two

W pojedynku 12. kolejki angielskiej League Two, który rozegrany został 16 października, jedenastka Northampton Town wygrała z Mansfield Town 2-0 (1-0). Mecz na Sixfields Stadium obejrzało 6 034 widzów.

12. kolejka Anglia - League Two
2021-10-16 16:00 | Stadion: Sixfields Stadium | Widzów: 6034 | Arbiter: Rob Lewis
Northampton Town FC
Mansfield Town FC
2
0
A. McGowan 23'
F. Horsfall 74'

Zespół Mansfield Town przed meczem zajmował 23. pozycję w tabeli, zatem musiał zdobywać punkty, żeby wyrwać się ze strefy spadkowej.

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 28 starć drużyna Mansfield Town wygrała 11 razy i zanotowała osiem porażek oraz dziewięć remisów.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w drugim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Trzeba było trochę poczekać, aby Aaron McGowan wywołał eksplozję radości wśród kibiców Northampton Town , zdobywając bramkę w 23. minucie pojedynku. Asystę przy golu zaliczył Shaun McWilliams.

W 24. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Kiona Etete'a z Northampton Town, a w 41. minucie Henry'ego Charsleya z drużyny przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Northampton Town.

Na drugą połowę drużyna Mansfield Town wyszła w zmienionym składzie, za Henry'ego Charsleya wszedł Keaton Ward. W 67. minucie za Stephena McLaughlina wszedł Ryan Burke.

Jedenastka gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół Northampton Town, zdobywając kolejną bramkę. W 74. minucie wpakował piłkę do siatki rywali Fraser Horsfall. Sytuację bramkową stworzył Mitchell Pinnock.

Jedyną kartkę w drugiej połowie otrzymał Fraser Horsfall z drużyny gospodarzy. Była to 75. minuta meczu. Na kwadrans przed zakończeniem spotkania w zespole Mansfield Town doszło do zmiany. Rhys Oates wszedł za Danny'ego Johnsona. Chwilę później trener Northampton Town postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 79. minucie zastąpił zmęczonego Kiona Etete'a. Na boisko wszedł Danny Rose, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

W doliczonej drugiej minucie starcia w jedenastce Northampton Town doszło do zmiany. Michael Harriman wszedł za Abda-Ala-Alego Koikiego. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 2-0.

Nathan Bishop
 23′ Aaron Joseph McGowan
James Michael Neil Clarke
 74′ 75′ Fraser Matthew Horsfall
Farrend James Rawson
Jonathan Neil Guthrie
Elliott Jack Hewitt
90′ Abd-Al-Ali Morakinyo Olaposi Koiki
Oliver Jack Hawkins
24′ 79′ Kion Reece Etete
Danny Johnson76′
Charlie Woods
George Shelvey
90′ Michael Grant Harriman
James Gale
79′ Danny Rose
Jason Law

Arbiter przyznał dwie żółte kartki piłkarzom Northampton Town, natomiast zawodnikom gości pokazał jedną.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników. Natomiast zespół Mansfield Town w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.