Northampton Town FC - Leyton Orient 1-0 (1-0). Liga angielska - 19. kolejka League Two

W spotkaniu 19. kolejki angielskiej League Two, które rozegrane zostało 27 listopada, drużyna Northampton Town wygrała z Leyton Orient 1-0 (1-0). Mecz na Sixfields Stadium obejrzało 5 769 widzów.

19. kolejka Anglia - League Two
2021-11-27 16:00 | Stadion: Sixfields Stadium | Widzów: 5769 | Arbiter: Andrew Kitchen
Northampton Town FC
Leyton Orient
1
0
S. Hoskins 41'

Był to mecz drużyn ze szczytu tabeli. Zapowiadało się ciekawe starcie, gdyż grały ze sobą czwarty i siódmy zespół League' Two.

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 16 pojedynków zespół Northampton Town wygrał cztery razy, ale więcej przegrywał, bo sześć razy. Sześć meczów zakończyło się remisem.

Niewiele działo się od początku meczu, dlatego warto odnotować fakt, że już w tej fazie spotkania jeden z zawodników nie mógł kontynuować zawodów. Trener Northampton Town postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 21. minucie na plac gry wszedł Nicke Kabamba, a murawę opuścił Kion Etete.

Jedyną bramkę meczu dla Northampton Town zdobył Samuel Hoskins w 41. minucie. To już szóste trafienie tego piłkarz w sezonie. W zdobyciu bramki pomógł Max Dyche.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Northampton Town.

W 52. minucie arbiter ukarał kartką Hectora Kyprianou, zawodnika Leyton Orient. W 62. minucie Theodore Archibald został zmieniony przez Connora Wooda.

Kibice Leyton Orient nie mogli już doczekać się wprowadzenia Ruela Sotiriou. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy i ma na koncie dwa strzelone gole. Murawę musiał opuścić Aaron Drinan. W 90. minucie sędzia pokazał kartkę Connorowi Woodowi z Leyton Orient. Trenerzy obu jedenastek postanowili odświeżyć składy w trzeciej minucie doliczonego czasu meczu, w jedenastce Leyton Orient za Daniela Kempa wszedł Tyrese Omotoye, a w zespole Northampton Town Samuel Hoskins zmienił Bernarda Ashleya-Seala.

Thomas Lynn James
 41′ 90′ Samuel Tobias Hoskins
Daniel Harry Kemp90′
21′ Kion Reece Etete
Connor Oliver Wood62′ 90′
90′ Bernard Patrick Ashley-Seal
Tyrese Omotoye90′
21′ Nicke Kabamba
Antony Papadopoulos
Joshua Tomlinson
Ruel Dimitrios Sotiriou62′

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Arbiter nie ukarał piłkarzy Northampton Town żadną kartką, natomiast zawodnikom gości przyznał dwie żółte.

Drużyna Northampton Town wymieniła dwóch graczy. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.