Northampton Town FC - Fleetwood Town FC 1-0 (0-0). Liga angielska - 15. kolejka League One

1 grudnia na PTS Academy Stadium odbył się pojedynek 15. kolejki angielskiej League One pomiędzy drużynami Northampton Town i Fleetwood Town. Starcie zakończyło się zwycięstwem Northampton Town 1-0.

C. Bolger 47'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą cztery razy. Drużyna Fleetwood Town wygrała aż trzy razy, zremisowała raz, nie przegrywając żadnego spotkania.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Między ósmą a 43. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Northampton Town oraz dwie drużynie przeciwnej.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Tuż po przerwie jedyną bramkę meczu zdobył Cian Bolger dla drużyny Northampton Town. Bramka padła w tej samej minucie. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Nicky Adams.

W 60. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Michaela Harrimana z Northampton Town, a w 66. minucie Glenna Whelana z drużyny przeciwnej. W 68. minucie Bernard Ashley-Seal został zmieniony przez Marka Marshalla. W tej samej minucie w zespole Fleetwood Town doszło do zmiany. Barrie McKay wszedł za Paula Couttsa.

Trener Fleetwood Town postanowił zagrać agresywniej. W 74. minucie zmienił obrońcę Thomasa Edwardsa i na pole gry wprowadził napastnika Wesa Burnsa, który w bieżącym sezonie ma na koncie jednego gola. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. Między 75. a 85. minutą, boisko opuścili zawodnicy Fleetwood Town: Callum Camps, Sam Finley, Callum Connolly, na ich miejsce weszli: Mark Duffy, Josh Morris, Jordan Rossiter. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Nicky'ego Adamsa, Harry'ego Smitha zajęli: Christopher Missilou, Danny Rose. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry arbiter pokazał kartkę Steve'owi Arnoldowi z Northampton Town.

Smith
90′ Steven John William Arnold
Jayson Leutwiler
60′ Michael Grant Harriman
Thomas Edwards74′
Fraser Matthew Horsfall
Callum Connolly85′
 47′ Cian Thomas Bolger
Charlie Patrick Mulgrew
Alan Michael Anthony Sheehan
Daniel Kenny Andrew
77′ Nicholas Willia Adams
Paul Alexander Coutts8′ 68′
43′ Shaun Daniel McWilliams
Samuel Joseph Finley84′
Samuel Tobias Hoskins
Callum Jason Noel Camps34′ 75′
13′ Jack Anthony Charles William Sowerby
Glenn Whelan66′
68′ Bernard Patrick Ashley-Seal
Ched Evans
82′ Harry Roy Smith
Paddy Stephen Madden
Jonathan Mitchell
Alexander Thomas Cairns
68′ Mark Marshall
James Clayton Hill
Christopher John Lines
Mark Duffy75′
77′ Christopher Gaël Missilou
Barrie McKay68′
Ryan James Watson
Joshua Francis Morris84′
Ricky Lee Holmes
Jordan Bernard Rossiter85′
82′ Danny Rose
Wes Burns74′

Przewaga zespołu Fleetwood Town w posiadaniu piłki była ogromna (72 procent), niestety, pomimo takiej przewagi jedenastka poniosła porażkę.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia w pierwszej połowie przyznał dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy, natomiast w drugiej dostali tyle samo. Zawodnicy Fleetwood Town otrzymali w pierwszej połowie dwie żółte kartki, a w drugiej jedną mniej.

Zespół Northampton Town w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie dokonała pięciu zmian.