Northampton Town FC - Blackpool FC 0-3 (0-1). Liga angielska - 45. kolejka League One

1 maja na PTS Academy Stadium odbyło się starcie 45. kolejki angielskiej League One pomiędzy drużynami Northampton Town i Blackpool FC. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Blackpool FC 3-0.

J. Yates 75',86'

Przed meczem można było odgadnąć kto jest faworytem. Zespół Northampton Town przebywa na dole tabeli zajmując 22. miejsce, za to drużyna Blackpool FC (”Mandarynki”) zajmując piątą pozycję w rozgrywkach była zdecydowanym kandydatem do zwycięstwa.

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 13 meczów jedenastka Northampton Town wygrała trzy razy, ale więcej przegrywała, bo aż siedem razy. Trzy mecze zakończyły się remisem.

Już w początkowych minutach meczu dokonano zmiany. Na murawie, jak to często zdarzało się Northampton Town w tym sezonie, pojawił się Michael Harriman, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 11. minucie Josepha Millsa. Rezultat meczu pokazał, że zmiana tym razem nie pomogła drużynie.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Blackpool FC w 19. minucie spotkania, gdy Luke Garbutt strzelił pierwszego gola. W zdobyciu bramki pomógł Jerry Yates.

W 36. minucie Ethan Robson zastąpił Jordana Lawrence'a-Gabriela. Jedyną kartkę w pierwszej połowie otrzymał Peter Kioso z drużyny gospodarzy. Była to 45. minuta meczu. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki ”Mandarynek”.

W 54. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Jamesa Husbanda z ”Mandarynek”, a w 67. minucie Ryana Edmondsona z drużyny przeciwnej.

Zespół gospodarzy ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Blackpool FC, zdobywając kolejną bramkę. Na kwadrans przed zakończeniem spotkania celnym strzałem popisał się Jerry Yates. To już dziewiętnaste trafienie tego zawodnika w sezonie.

W 79. minucie w jedenastce ”Mandarynek” doszło do zmiany. Marvin Ekpiteta wszedł za Jamesa Husbanda.

Niedługo później Jerry Yates wywołał eksplozję radości wśród kibiców ”Mandarynek”, strzelając kolejnego gola w 86. minucie pojedynku. W 87. minucie boisko opuścili zawodnicy gości: Keshi Anderson, Bradley Holmes, a na ich miejsce weszli Elliot Embleton, Ellis Simms.

W tej samej minucie trener Blackpool FC postanowił bronić wyniku i postawił na defensywę. Za napastnika Jerry'ego Yatesa wszedł Demetri Mitchell, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce Blackpool FC utrzymać prowadzenie. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 0-3.

Christopher Maxwell
45′ Peter Kioso
Oliver Turton
Fraser Horsfall
Daniel George Ballard
Lloyd Jones
James Husband54′ 79′
11′ Joseph Mills
Luke Garbutt  19′
73′ Ryan Watson
Jordan Thorniley
Bryn Morris
Elliot Embleton87′
46′ Shaun McWilliams
Kenneth William Dougall
Sam Hoskins
Ethan Robson36′
46′ Alex Jones
Jerry Yates  75′, 86′ 87′
73′ Mickel Miller
Ellis Simms87′
Charlie Woods
Stuart Moore
Cian Bolger
Marvin Ekpiteta79′
11′ Michael Harriman
Jordan Lawrence-Gabriel36′
73′ Mark Marshall
Demetri Mitchell87′
73′ Caleb Chukwuemeka
Sullay Kaikai
46′ 67′ Ryan Edmondson
Keshi Anderson87′
46′ Danny Rose
Bradley Holmes87′

Drużyna Northampton Town zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Arbiter przyznał dwie żółte kartki piłkarzom Northampton Town, a zawodnikom gości pokazał jedną.