Newport County - Northampton Town 0-1 (0-1). Liga angielska - 3. kolejka League Two

W starciu 3. kolejki angielskiej League Two, które rozegrane zostało 14 września, jedenastka Newport County przegrała z Northampton Town 0-1 (0-1). Mecz na Rodney Parade obejrzało 3 168 widzów.

J. Guthrie 43'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dziewięć razy. Zespół Northampton Town wygrał aż sześć razy, zremisował raz, a przegrał tylko dwa.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w trzecim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Anuerinowi Livermore'owi z Newport County. Była to 42. minuta spotkania.

Jedyną bramkę meczu dla Northampton Town zdobył Jonathan Guthrie w 43. minucie. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Northampton Town.

W 57. minucie za Lewisa Collinsa wszedł Kevin Ellison. Trener Newport County postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika Jake'a Caina i na pole gry wprowadził napastnika Olivera Coopera. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością.

Od 75. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom Northampton Town. W drugiej połowie nie padły gole.

Fraser Matthew Horsfall
72′ Scot Andrew Bennett
Jonathan Neil Guthrie  43′
57′ Jake Cain
Abd-Al-Ali Morakinyo Olaposi Koiki
Cameron Norman
Samuel Tobias Hoskins
Ryan Matthew Haynes
Shaun Daniel McWilliams76′
42′ Anuerin Livermore
Mitchell Bernard Pinnock
Robbie James Willmott
Jack Anthony Charles William Sowerby89′
Timmy Abraham
Nicke Kabamba85′
57′ Lewis Rhys Collins
Dylan Edward Connolly89′
72′ Finn Isaac Azaz
Jordan Michael Flores85′ 90′
Matthew Alexander Dolan
Scott Alexander Gladman Pollock
57′ Kevin Keith Ellison
Bernard Patrick Ashley-Seal
57′ Oliver Cooper
Kion Reece Etete85′

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Piłkarze Newport County dostali w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy trzy.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.