Newport County - Forest Green Rovers 0-2 (0-1). Liga angielska - 30. kolejka League Two

21 lutego na Rodney Parade odbył się pojedynek 30. kolejki angielskiej League Two pomiędzy drużynami Newport County i Forest Green Rovers. Starcie zakończyło się zwycięstwem Forest Green Rovers 2-0.

J. Matt 63'

Było to spotkanie drużyn ze szczytu tabeli. Zapowiadał się ciekawy pojedynek, gdyż spotkały się czwarta i druga drużyna League' Two.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą sześć razy. Jedenastka Newport County wygrała dwa razy, zremisowała trzy, a przegrała tylko raz.

Już w pierwszych minutach jedenastka Newport County próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację w 34. minucie, sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Anthony'emu Hartiganowi i Dominicowi Bernardowi.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Forest Green Rovers w 43. minucie spotkania, gdy Josh Davison zdobył pierwszą bramkę. Sytuację bramkową stworzył Jamille Matt.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Forest Green Rovers.

W 51. minucie kartką został ukarany Ebou Adams, piłkarz Forest Green Rovers. W 59. minucie Nicky Maynard zastąpił Ryana Taylora.

W tej samej minucie trener Newport County postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Padraig Amond, a murawę opuścił Jake Scrimshaw. W tej samej minucie w jedenastce Newport County doszło do zmiany. Kevin Ellison wszedł za Dominica Telforda. Po pierwszym kwadransie od gwizdka rozpoczynającego drugą część meczu kartkę otrzymał Nick Townsend z Newport County.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Forest Green Rovers w 63. minucie spotkania, gdy Jamille Matt strzelił z karnego drugiego gola. To już jedenaste trafienie tego piłkarz w sezonie.

W 67. minucie arbiter pokazał kartkę Udoce Godwinowi-Malife'owi z jedenastki gości. Na 16 minut przed zakończeniem drugiej połowy w zespole Newport County doszło do zmiany. Aaron Lewis wszedł za Anthony'ego Hartigana. Chwilę później trener Forest Green Rovers postanowił bronić wyniku. W 77. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Josha Davisona wszedł Jayden Richardson, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce gości utrzymać prowadzenie.

W 88. minucie w drużynie Forest Green Rovers doszło do zmiany. Jake Young wszedł za Jamille'a Matta. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 0-2.

Scrimshaw
62′ Nick Townsend
Dominic Bernard34′
34′ 74′ Anthony Hartigan
Josh Davison  43′ 77′
Joss Labadie
Nicky Cadden
59′ Dominic Telford
Ebou Adams51′
59′ Nicky Maynard
Elliott Whitehouse
59′ Jake Scrimshaw
Jamille Matt  63′ (k.) 88′
Thomas King
Luke McGee
74′ Aaron Lewis
Jayden Richardson77′
Matthew Dolan
Scott Wagstaff
59′ Kevin Ellison
Odin Bailey
Luke Gambin
Isaac Hutchinson
59′ Padraig Amond
Aaron Collins
59′ Ryan Taylor
Jake Young88′

Przewaga zespołu Newport County w posiadaniu piłki była ogromna (63 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

Sędzia przyznał dwie żółte kartki zawodnikom Newport County, a piłkarzom gości pokazał trzy.

Zespół Newport County w drugiej połowie wymienił czterech zawodników. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy.