Newport County AFC - Sutton United FC 3-2 (0-2). Liga angielska - 20. kolejka League Two

W starciu 20. kolejki angielskiej League Two, które rozegrane zostało 7 grudnia, zespół Newport County wygrał z Suttonem United FC 3-2 (0-2). Mecz na Rodney Parade obejrzało 3 368 widzów. Na boisku mogliśmy zobaczyć Filipa Chalupniczaka występującego w Suttonie United FC.

20. kolejka Anglia - League Two
2021-12-07 20:45 | Stadion: Rodney Parade | Widzów: 3368 | Arbiter: Oliver Langford
D. Ajiboye 24',42'

Zespół Suttonu United FC bardzo potrzebował punktów, by znaleźć się w czołówce ligowej tabeli. Drużyna ta zajmowała szóste miejsce i była zdecydowanym faworytem spotkania.

Od pierwszych minut zespół Newport County zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny Suttonu United FC była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Suttonu United FC w 24. minucie spotkania, gdy David Ajiboye zdobył pierwszą bramkę. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Kenny Davis.

W 34. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Craig Eastmond osłabiając tym samym zespół gości.

Drużyna Newport County ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół gości, strzelając kolejnego gola. W 42. minucie David Ajiboye po raz drugi pokonał bramkarza zmieniając wynik na 0-2. Przy strzeleniu gola pomagał Dean Bouzanis.

W drugiej minucie doliczonego czasu Kenny Davis został zastąpiony przez Enzia Boldewijna.

Na drugą połowę drużyna Newport County wyszła w zmienionym składzie, za Ryana Haynesa wszedł Aaron Lewis.

Niedługo później Lewis Collins wywołał eksplozję radości wśród kibiców Newport County, zdobywając bramkę w 53. minucie pojedynku. Asystę przy golu zanotował Oliver Cooper.

W 57. minucie w zespole Newport County doszło do zmiany. Jake Cain wszedł za Jamesa Clarke'a.

Dalsze wysiłki podejmowane przez drużynę Newport County przyniosły efekt bramkowy. W 64. minucie bramkę wyrównującą zdobył Courtney Baker-Richardson. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie.

Jedyną żółtą kartkę w meczu dostał Jonathan Barden z Suttonu United FC. Była to 72. minuta meczu. Trener Suttonu United FC wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Richarda Bennetta. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie dwa strzelone gole. Murawę musiał opuścić Donovan Wilson. Trzeba było trochę poczekać, aby trener Newport County postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 87. minucie na plac gry wszedł Alex Fisher, a murawę opuścił Courtney Baker-Richardson.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Newport County w 90. minucie spotkania, gdy Matthew Dolan strzelił z rzutu karnego trzeciego gola. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 3-2.

Dean Anthony Bouzanis
57′ James Anthony John Clarke
Jonathan Patrick Barden72′
Mickey David Demetriou
Ben Goodliffe
 90′ (k.) Matthew Alexander Dolan
Kenny Davis45′
46′ Ryan Matthew Haynes
Robert Steven Milsom
Robbie James Willmott
William George James Randall-Hurren
 53′ Lewis Rhys Collins
Omar Khalid Chaaban Bugiel
 64′ 87′ Courtney Romello Baker-Richardson
Donovan Junior Wilson77′
Nicholas Peter Townsend
Filip Chalupniczak
Scot Andrew Bennett
Richard Bennett77′
46′ Aaron James Lewis
Enzio Boldewijn45′
57′ Jake Cain
Craig Dundas
Kevin Keith Ellison
Ricky Samuel Korboa
Edward James Upson
Tobi Fabian Shobowale Sho-Silva
87′ Alex Fisher

Zespół Newport County był w posiadaniu piłki przez 75 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym pojedynku.

Arbiter nie ukarał zawodników Newport County żadną kartką, natomiast piłkarzom gości przyznał jedną żółtą i jedną czerwoną.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół Suttonu United FC dokonał dwóch zmian.