Newport County AFC - Stevenage FC 0-0. Liga angielska - 32. kolejka League Two

W meczu 32. kolejki angielskiej League Two, który rozegrany został 27 lutego, zespół Newport County zremisował ze Stevenage FC 0-0. Spotkanie odbyło się na Rodney Parade.

32. kolejka Anglia - League Two
2021-02-27 16:00 | Stadion: Rodney Parade | Arbiter: James Bell
Newport County AFC
Stevenage FC
0
0

Przed meczem można było odgadnąć kto jest faworytem. Jedenastka Stevenage FC plącze się na dole tabeli zajmując 20. miejsce, za to drużyna Newport County zajmując szóstą pozycję w rozgrywkach była zdecydowanym kandydatem do zwycięstwa.

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 12 razy. Zespół Stevenage FC wygrał aż sześć razy, zremisował trzy, a przegrał tylko trzy.

Piłkarze obu drużyn potrzebowali dużo czasu, by się rozruszać. Senna atmosfera panowała przez pierwszej połowy. Nikt nie mógł się spodziewać, że prawdziwe emocje jeszcze nadejdą. Dopiero w czwartym kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Jedyną kartkę w meczu sędzia pokazał Liamowi Shephardowi z zespołu gospodarzy. Była to 59. minuta starcia. Kibice Newport County nie mogli już doczekać się wprowadzenia Padraiga Amonda. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 16 razy i ma na koncie pięć strzelonych goli. Murawę musiał opuścić Nicky Maynard.

W 66. minucie Dominic Telford zastąpił Jake'a Scrimshawa. Na 17 minut przed zakończeniem drugiej połowy w zespole Newport County doszło do zmiany. Ryan Taylor wszedł za Anthony'ego Hartigana. Niedługo później trener Stevenage FC postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 85. minucie na plac gry wszedł Mathew Stevens, a murawę opuścił Elliott List.

W 87. minucie Ryan Haynes został zmieniony przez Kevina Ellisona, a za Matthew Dolana wszedł na boisko Luke Gambin, co miało wzmocnić drużynę Newport County. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Elliota Osborne'a na Romaina Vincelota.

Terence Owen Vancooten
87′ Matthew Dolan
Joe Martin
Scott Bennett
Ben Coker
59′ Liam Shephard
Scott Cuthbert
73′ Anthony Hartigan
Elliot Osborne90′
87′ Ryan Haynes
Chris Lines
Josh Sheehan
Tom Pett
66′ Dominic Telford
Danny Newton
65′ Nicky Maynard
Elliott List85′
Thomas King
William Johnson
Aaron Lewis
Remeao Hutton
87′ Kevin Ellison
Luke Prosser
87′ Luke David Gambin
Romain Vincelot90′
65′ Padraig Amond
Jack Aitchison
66′ Jake Scrimshaw
Arthur Read
73′ Ryan Taylor
Mathew Stevens85′

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter nie ukarał piłkarzy Stevenage FC żadną kartką, natomiast zawodnikom gospodarzy przyznał jedną żółtą.

Jedenastka Newport County w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wymienił dwóch zawodników.