Newport County AFC - Leyton Orient 0-1 (0-0). Liga angielska - 37. kolejka League Two

20 marca na Cardiff City Stadium w Cardiff odbyło się spotkanie 37. kolejki angielskiej League Two pomiędzy drużynami Newport County i Leyton Orient. Mecz zakończył się zwycięstwem Leyton Orient 1-0.

C. Wilkinson 61'

Jedenastka Newport County bardzo potrzebowała punktów, by znaleźć się w czołówce ligowej tabeli. Drużyna ta zajmowała piąte miejsce i była zdecydowanym faworytem spotkania.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą siedem razy. Zespół Leyton Orient wygrał aż pięć razy, zremisował raz, a przegrał tylko raz.

Już w pierwszych minutach jedenastka Newport County próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Leyton Orient: Danielowi Kempowi w 31. i Ousseynou Cissému w 38. minucie.

Trener Leyton Orient postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Hector Kyprianou, a murawę opuścił Ousseynou Cissé. W 47. minucie kartkę otrzymał Joss Labadie z zespołu gospodarzy.

W 57. minucie Matthew Dolan został zastąpiony przez Joe Ledleya. Trener Newport County wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Ryana Taylora. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy i ma na koncie dwie zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Jake Scrimshaw.

Jedyną bramkę meczu dla Leyton Orient zdobył Conor Wilkinson w 61. minucie. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego ósme trafienie w sezonie. Asystę zanotował Daniel Kemp.

W 66. minucie boisko opuścili zawodnicy Newport County: Dominic Telford, Kevin Ellison, Luke Gambin, a na ich miejsce weszli Aaron Lewis, Scott Bennett, Nicky Maynard. Między 68. a 87. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Leyton Orient i jedną drużynie przeciwnej.

Jamie Lee Peter Turley
57′ Matthew Alexander Dolan
Daniel Happe
47′ Joss Christopher Labadie
Joseph Widdowson
Liam Shephard
Craig William Clay
66′ Aaron James Lewis
Conor Dominic Geoffrey Wilkinson  61′ 87′
Joshua Luke Sheehan
Jobi McAnuff68′
66′ Scot Andrew Bennett
Ousseynou Cissé38′ 46′
57′ Jake Scrimshaw
Daniel Harry Kemp31′
66′ Nicky Maynard
Danny Johnson
Thomas Lloyd King
Sam Joseph Dennis Sargeant
66′ Kevin Keith Ellison
Joshua David Coulson
66′ Luke David Gambin
Samuel Jack Ling
57′ 71′ Joe Ledley
Jayden Deslandes Sweeney
66′ Dominic David Telford
James Dayton
Pádraig Amond
Hector Matthew Kyprianou46′
57′ Ryan Paul Taylor
Louis Hugh Dennis

Przewaga zespołu Newport County w posiadaniu piłki była ogromna (63 procent), niestety, pomimo takiej przewagi drużyna poniosła porażkę.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia pokazał dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy, a zawodnikom Leyton Orient przyznał cztery.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy. Natomiast zespół Leyton Orient w drugiej połowie dokonał jednej zmiany.