Morecambe FC - Walsall FC 1-1 (0-1). Liga angielska - 23. kolejka League Two

19 stycznia na Globe Arena odbył się pojedynek 23. kolejki angielskiej League Two pomiędzy drużynami Morecambe i Walsall FC. Spotkanie zakończyło się remisem 1-1.

J. Gordon 37'

Na pierwszą bramkę meczu kibice musieli poczekać do trzeciego kwadransa meczu. Po nieciekawym początku meczu piłkarze Walsall FC (”The Saddlers”) nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 37. minucie Josh Gordon dał prowadzenie swojemu zespołowi.

Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację w 40. minucie, arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Zakowi Julesowi i Cole'owi Stocktonowi. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny ”The Saddlers”.

W 66. minucie za Jacka Nolana wszedł Cameron Norman. Na kwadrans przed zakończeniem meczu w jedenastce Morecambe doszło do zmiany. Liam McAlinden wszedł za Johna O'Sullivana.

W 79. minucie sędzia przyznał kartkę Samuelowi Lavelle'owi z Morecambe.

Wysiłki podejmowane przez zespół Morecambe w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 80. minucie gola wyrównującego strzelił Carlos Gomes. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego ósme trafienie w sezonie. Asystę przy bramce zaliczył Ryan Cooney.

Na dwie minuty przed zakończeniem spotkania arbiter ukarał kartką Stevena Hendriego, piłkarza gospodarzy. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 1-1.

Hayden White
79′ Samuel Lavelle
Dan Scarr
Nathaniel Knight-Percival
Matthew Sadler
88′ Steven Hendrie
Zak Jules40′
Aaron Wildig
Liam Kinsella
75′ John O'Sullivan
Jack Nolan66′
 80′ Carlos Mendes Gomes
Josh Gordon  37′
Yann Songo'o
Stuart Sinclair
Adam Phillips
Wes McDonald
40′ Cole Stockton
Caolan Lavery
75′ Liam McAlinden
Tyreik Samuel Wright

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

Sędzia pokazał trzy żółte kartki zawodnikom Morecambe, a piłkarzom gości przyznał jedną.

Jedenastka Morecambe w drugiej połowie wymieniła jednego gracza. Drużyna gości w drugiej połowie także dokonała jednej zmiany.