Morecambe FC - Salford City FC 2-1 (0-1). Liga angielska - 31. kolejka League Two

W meczu 31. kolejki angielskiej League Two, który rozegrany został 23 lutego, drużyna Morecambe wygrała z Salford City 2-1 (0-1). Spotkanie odbyło się na Globe Arena.

B. Thomas-Asante 45'

Zespół Morecambe bardzo potrzebował punktów, by znaleźć się w czołówce ligowej tabeli. Jedenastka ta zajmowała czwarte miejsce i była zdecydowanym faworytem spotkania.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dwa razy. Zespół Salford City wygrał jeden raz, zremisował raz, nie przegrywając żadnego spotkania.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Salford City w 45. minucie spotkania, gdy Brandon Thomas-Asante strzelił pierwszego gola. To pierwsza bramka tego zawodnika w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat. Bramka padła po podaniu Robbiego Gottsa.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Salford City.

W 49. minucie sędzia pokazał kartkę Yannowi Songo'o z drużyny gospodarzy. W 50. minucie Nathaniel Knight-Percival został zmieniony przez Stevena Hendriego.

W 56. minucie kartką został ukarany Steven Hendrie, piłkarz Morecambe. W 63. minucie w jedenastce Salford City doszło do zmiany. Richard Towell wszedł za Robbiego Gottsa. Chwilę później trener Morecambe postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 64. minucie na plac gry wszedł Ryan Cooney, a murawę opuścił Kelvin Mellor.

A trener Salford City wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Jamesa Wilsona. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie aż siedem strzelonych goli. Murawę musiał opuścić Ian Henderson. Na siedem minut przed zakończeniem pojedynku w drużynie Salford City doszło do zmiany. Oscar Threlkeld wszedł za Ashleya Huntera. Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację w 90. minucie, sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Samuelowi Lavelle'owi i Oscarowi Threlkeldowi.

Jedenastka gospodarzy wyrównała wynik meczu. W czwartej minucie doliczonego czasu gry na listę strzelców wpisał się Carlos Gomes. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziewiąte trafienie w sezonie.

Minutę później kartkę obejrzał Jordan Turnbull z Salford City.

Prawie natychmiast Aaron Wildig wywołał eksplozję radości wśród kibiców Morecambe, strzelając kolejnego gola w szóstej minucie doliczonego czasu meczu spotkania. To już szóste trafienie tego piłkarz w sezonie. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Toumani Diagouraga.

Dwie minuty później kartkę dostał Václav Hladký, zawodnik gości. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 2-1.

Václav Hladký90′
90′ Samuel Lavelle
Di'Shon Bernard
50′ Nathaniel Knight-Percival
Jordan Turnbull90′
49′ Yann Songo'o
Ashley Eastham
64′ Kelvin Mellor
Ashley Hunter83′
 90′ Aaron Wildig
Ibou Touray
 90′ Carlos Mendes Gomes
Ian Henderson74′
Mark Halstead
William Evans
50′ 56′ Steven Hendrie
Thomas James
64′ Ryan Cooney