Morecambe FC - Milton Keynes Dons FC 0-4 (0-2). Liga angielska - 20. kolejka League One

27 listopada na Mazuma Stadium odbyło się starcie 20. kolejki angielskiej League One pomiędzy drużynami Morecambe i Milton Keynes Dons. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Milton Keynes Dons 4-0. Mecz obejrzało 3 700 widzów.

20. kolejka Anglia - League One
2021-11-27 16:00 | Stadion: Mazuma Stadium | Widzów: 3700 | Arbiter: Rebecca Welch
H. Darling 64'

Zespół Morecambe przed meczem zajmował 19. miejsce w tabeli, co oznacza, że każdy punkt był dla niego na wagę złota.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Trzeba było trochę poczekać, aby Mohamed Eisa wywołał eksplozję radości wśród kibiców Milton Keynes Dons , zdobywając bramkę w 23. minucie pojedynku. Asystę zanotował Matthew O'Riley.

W 32. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Shane'a McLoughlina z Morecambe, a w 34. minucie Warrena O'Horę z drużyny przeciwnej.

Drużyna Morecambe ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół gości, strzelając kolejnego gola. Na pięć minut przed zakończeniem pierwszej połowy na listę strzelców wpisał się Matthew O'Riley.

Drugą połowę jedenastka Morecambe rozpoczęła w zmienionym składzie, za Ryana McLaughlina, Courtney Duffus weszli Liam Gibson, Arthur Gnahoua. Trener Milton Keynes Dons postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 64. minucie na plac gry wszedł Hiram Boateng, a murawę opuścił Ethan Robson.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Milton Keynes Dons w 64. minucie spotkania, gdy Harry Darling zdobył trzecią bramkę. Przy strzeleniu gola pomagał Scott Twine.

W 82. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Matthew O'Riley z Milton Keynes Dons. Bramka padła po podaniu Scotta Twine'a.

W 90. minucie Matthew O'Riley został zmieniony przez Troya Parrotta. W doliczonej pierwszej minucie meczu w drużynie Milton Keynes Dons doszło do zmiany. Charlie Brown wszedł za Mohameda Eisę. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 0-4.

Andrew Lee Fisher
46′ Ryan McLaughlin
Peter Kioso
32′ Shane Daniel McLoughlin
Matthew Sean O'Riley  40′, 82′ 90′
46′ Courtney Duffus
Mohamed Mamoun Eisa  23′ 90′
Jonah Ananias Paul Ayunga
Scott Edward Twine
André Filipe da Silva Mendes
Franco Nahuel Ravizzoli
46′ Liam Steven Gibson
Charlie Daniel Brown90′
46′ Arthur Bertrand Gnahoua
Troy Daniel Parrott90′

Zawodnicy obu drużyn otrzymali po jednej żółtej kartce.

Jedenastka Morecambe w drugiej połowie dokonała dwóch zmian. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.