Morecambe FC - Lincoln City 2-0 (0-0). Liga angielska - 10. kolejka League One

28 września na Mazuma Stadium odbyło się spotkanie 10. kolejki angielskiej League One pomiędzy drużynami Morecambe i Lincoln City. Mecz zakończył się zwycięstwem Morecambe 2-0. Na stadionie zasiadło 3 466 widzów.

S. Wootton 79'

Drużyny zajmowały sąsiednie miejsca w tabeli, więc zapowiadał się ciekawy i wyrównany mecz. Jedenastka Morecambe zajmowała 16., natomiast zespół Lincoln City - 17. miejsce.

W pierwszej połowie nie doszło do żadnych przełomowych wydarzeń w meczu, mimo starań z obu stron. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Na drugą połowę drużyna Lincoln City wyszła w zmienionym składzie, za Hakeeba Adelakuna wszedł Edward Bishop.

Wysiłki podejmowane przez zespół Morecambe w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 53. minucie bramkę zdobył Cole Stockton. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziewiąte trafienie w sezonie. Asystę zaliczył Alfie McCalmont.

Jedyną kartkę w meczu sędzia pokazał Ryanowi McLaughlinowi z jedenastki gospodarzy. Była to 55. minuta pojedynku. W 64. minucie Adam Phillips został zmieniony przez Calluma Jonesa. W 65. minucie w drużynie Lincoln City doszło do zmiany. Cohen Bramall wszedł za Lasse Sørensena.

Niedługo później trener Morecambe postanowił bronić wyniku. W 77. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Wesleya McDonalda wszedł Ryan Delaney, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce gospodarzy utrzymać prowadzenie. Mimo postawienia na obronę jedenastce gospodarzy udało się strzelić gola i wygrać. W tej samej minucie w zespole Lincoln City doszło do zmiany. Ramirez Longdon wszedł za Dana N'Lundulu.

Drużyna Lincoln City ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka gospodarzy, strzelając kolejnego gola. Na 11 minut przed zakończeniem spotkania na listę strzelców wpisał się Scott Wootton. Przy strzeleniu gola asystował Ryan Delaney.

W 83. minucie w zespole Morecambe doszło do zmiany. Jonah Ayunga wszedł za Arthura Gnahouę. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 2-0.

Joshua James Griffiths
55′ Ryan McLaughlin
Regan Leslie Poole
Anthony Dean O'Connor
Lewis Lee Montsma
 79′ Scott Wootton
Timothy Joel Eyoma
Liam Steven Gibson
Jamie Robson
64′ Adam Lee Phillips
Lewis Paul Fiorini
Alfie John McCalmont
Lasse Sørensen65′
Toumani Diagouraga
Liam Robert Bridcutt
77′ Wesley Nurettin McDonald
Hakeeb Adeola Jerome Adelakun46′
 53′ Cole John Stockton
Dan N'Lundulu77′
83′ Arthur Bertrand Gnahoua
Anthony Richard Scully
Jökull Andrésson
Sam Long
77′ Ryan Liam Delaney
Cohen Conrad Bramall65′
Jacob Kwabena Mensah
Adam Lewis Jackson
Ryan Thomas Cooney
Edward James Bishop46′
64′ Callum Jones
Max Harrison Sanders
83′ Jonah Ananias Paul Ayunga
Oisin Gallagher
Joshua McPake
Ramirez Longdon77′

Drużyna Lincoln City miała 11 szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

Arbiter nie ukarał zawodników Lincoln City żadną kartką, natomiast piłkarzom gospodarzy przyznał jedną żółtą.