Morecambe FC - Harrogate Town FC 1-0 (0-0). Liga angielska - 17. kolejka League Two

W starciu 17. kolejki angielskiej League Two, które rozegrane zostało 12 grudnia, drużyna Morecambe wygrała z Harrogate Town 1-0 (0-0). Mecz odbył się na Globe Arena.

A. Wildig 56'

Już w pierwszych minutach jedenastka Harrogate Town próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Jedyną bramkę meczu dla Morecambe zdobył Aaron Wildig w 56. minucie. Asystę zanotował Adam Phillips.

Trzeba było trochę poczekać, aby trener Harrogate Town postanowił wzmocnić linię napadu i w 80. minucie zastąpił zmęczonego Aarona Martina. Na boisko wszedł Jon Stead, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. W 83. minucie Adam Phillips został zmieniony przez Aleksa Kenyona. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Morecambe: Aaronowi Wildigowi w 84. i Markowi Halsteadowi w 89. minucie.

Stockton
89′ Mark James Halstead
Warren Matthew Burrell
83′ Adam Lee Phillips
Brendan James Kiernan
 56′ 84′ Aaron Keith Wildig
Calvin Miller
83′ Alexander George Kenyon
Lloyd Kerry
Nathaniel Lawrence Knight-Percival
Mark Andrew Beck
Ajay Leitch-Smith
Jon Stead80′
Liam James McAlinden

Przewaga zespołu Harrogate Town w posiadaniu piłki była ogromna (62 procent), niestety, pomimo takiej przewagi drużyna poniosła porażkę.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter nie ukarał piłkarzy Harrogate Town żadną kartką, natomiast zawodnikom gospodarzy przyznał dwie żółte.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie dokonała jednej zmiany. Zespół Harrogate Town w drugiej połowie również wymienił jednego gracza.