Morecambe FC - Bolton Wanderers FC 0-1 (0-1). Liga angielska - 44. kolejka League Two

24 kwietnia na Globe Arena odbył się pojedynek 44. kolejki angielskiej League Two pomiędzy drużynami Morecambe i Boltonu Wanderers. Mecz zakończył się zwycięstwem Boltonu Wanderers 1-0.

B. Jackson 45'

Zespoły zajmowały sąsiednie miejsca w tabeli, więc zapowiadał się ciekawy i wyrównany mecz. Drużyna Boltonu Wanderers (”Kłusaki”) zajmowała trzecie, natomiast zespół Morecambe - czwarte miejsce.

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się remisem.

Już w pierwszych minutach drużyna Boltonu Wanderers próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Na murawie, jak to często zdarzało się Morecambe w tym sezonie, pojawił się Steven Hendrie, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 20. minucie Liama Gibsona. Rezultat meczu pokazał, że zmiana tym razem nie pomogła drużynie.

W 23. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Kelvin Mellor osłabiając tym samym zespół gospodarzy. W 24. minucie Bradley Lyons został zmieniony przez Ryana Cooneya. Na pięć minut przed zakończeniem pierwszej połowy sędzia przyznał żółtą kartkę Oladapowi Afolayanowi z Boltonu Wanderers.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Boltonu Wanderers w 45. minucie spotkania, gdy Ben Jackson zdobył pierwszą bramkę. Asystę zanotował George Thomason.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Boltonu Wanderers.

Na drugą połowę zespół Morecambe wyszedł w zmienionym składzie, za Aarona Wildiga wszedł Freddie Price. Trener Boltonu Wanderers postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Nathan Delfouneso, a murawę opuścił Oladapo Afolayan.

Jedyną żółtą kartkę w drugiej połowie dostał Freddie Price z drużyny gospodarzy. Była to 49. minuta starcia. Między 70. a 81. minutą, boisko opuścili piłkarze Boltonu Wanderers: George Thomason, Eóin Doyle, Lloyd Isgrove, na ich miejsce weszli: Antoni Sarcevic, Shaun Miller, Zachary Elbouzedi. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Nathaniela Knighta-Percivala, Yanna Songo'o zajęli: Liam McAlinden, Alex Kenyon. W drugiej połowie nie padły gole.

Matt Gilks
23′ Kelvin Mellor
Gethin Wynne Jones
Samuel Mark Lavelle
Ricardo Alexandre Almeida Santos
79′ Nathaniel Lawrence Knight-Percival
Alexander Aaron John Baptiste
20′ Liam Steven Gibson
Ben Jackson  45′
24′ Bradley Joseph Lyons
Michael Jordan Williams
46′ Aaron Keith Wildig
Lloyd Jeffrey Isgrove81′
Toumani Diagouraga
Oladapo Joshua Afolayan40′ 46′
Carlos Mendes Gomes
George Thomason70′
80′ Yann Songo'o
Harry William Brockbank
20′ Stephen Hendrie
Zachary Elbouzedi81′
24′ Ryan Thomas Cooney
Antoni Charles Sarcevic70′
80′ Alexander George Kenyon
Andrew William Tutte
46′ 49′ Freddie Connor Burrows Price
Nathan Abayomi Delfouneso46′
79′ Liam James McAlinden
Shaun Robert Miller75′

Zespół ”Kłusaków” był w posiadaniu piłki przez 73 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym meczu.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Zawodnicy Morecambe obejrzeli w meczu jedną żółtą kartkę oraz jedną czerwoną, natomiast ich przeciwnicy jedną żółtą.

Drużyna Morecambe wymieniła pięciu zawodników. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wymienił czterech graczy.