Milton Keynes Dons - Wycombe Wanderers 1-0 (1-0). Liga angielska - 9. kolejka League One

25 września na Stadium mk odbył się pojedynek 9. kolejki angielskiej League One pomiędzy drużynami Milton Keynes Dons i Wycombe Wanderers. Mecz zakończył się zwycięstwem Milton Keynes Dons 1-0. Na stadionie zasiadło 9 355 widzów.

T. Parrott 40'

Było to starcie na szczycie tabeli. Zapowiadał się ciekawy mecz, gdyż spotkały się trzeci i piąty zespół League' Onego.

Od początku meczu obie drużyny postawiły na obronę, co spowodowało senną atmosferę na boisku na początku meczu. W 38. minucie arbiter wyrzucił z boiska Anthony'ego Stewarta z Wycombe Wanderers.

Pod koniec pierwszej połowy jedynego gola z karnego strzelił Troy Parrott dla drużyny Milton Keynes Dons. Bramka padła w tej samej minucie. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Milton Keynes Dons.

W 65. minucie Hiram Boateng został zmieniony przez Maksa Wattersa. Trener Wycombe Wanderers postanowił zagrać agresywniej. W 73. minucie zmienił pomocnika Garatha McCleary'ego i na pole gry wprowadził napastnika Brandona Hanlana. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością.

W tej samej minucie Sam Vokes został zmieniony przez Saheeda Akinfenwę, a za Daryla Horgana wszedł na boisko David Wheeler, co miało wzmocnić drużynę Wycombe Wanderers. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Scotta Twine'a na Joshuę McEachrana w pierwszej minucie doliczonego czasu pojedynku. Jedyną żółtą kartkę w meczu dostał Daniel Harvie z zespołu gospodarzy. Była to 84. minuta spotkania. W drugiej połowie nie padły bramki.

Ryan Sirous Tafazolli
65′ Hiram Kojo Kwarteng Boateng
Joseph Mark Jacobson
Tennai Rosharne Watson
Garath James McCleary73′
84′ Daniel William Harvie
Jordan John Obita
Ethan Robson
Joshua Charles Scowen
Matthew Sean O'Riley
Curtis Liam Thompson
90′ Scott Edward Twine
Sam Vokes73′
 40′ (k.) Troy Daniel Parrott
David John Wheeler79′
90′ Joshua Marl 'Josh' McEachran
Saheed Adebayo Akinfenwa73′
Joshua Saul Martin
Brandon Alex Graham Hanlan73′
65′ Max James Watters
Sullay Borbor Kaikai

Drużyna Milton Keynes Dons zdominowała rywali na boisku. Przeprowadziła o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddała siedem celnych strzałów.

Drużyna Wycombe Wanderers zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli.

Zespół Milton Keynes Dons w drugiej połowie dokonał dwóch zmian. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.