Milton Keynes Dons - Plymouth Argyle 1-1 (1-0). Liga angielska - 21. kolejka League One

W pojedynku 21. kolejki angielskiej League One, który rozegrany został 8 grudnia, jedenastka Milton Keynes Dons zremisowała z Plymouth Argyle 1-1 (1-0). Mecz na Stadium mk obejrzało 7 566 widzów.

C. Grant 66'

Było to starcie na szczycie tabeli. Zapowiadał się ciekawy mecz, gdyż grały ze sobą szósty i czwarty zespół League' Onego.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą sześć razy. Drużyna Plymouth Argyle (”The Greens”) wygrała aż cztery razy, a przegrała tylko dwa.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Trzeba było trochę poczekać, aby Tennai Watson wywołał eksplozję radości wśród kibiców Milton Keynes Dons , zdobywając bramkę w 21. minucie pojedynku. Asystę zaliczył Scott Twine.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Milton Keynes Dons.

Drugą połowę zespół Milton Keynes Dons rozpoczął w zmienionym składzie, za Harry'ego Darlinga wszedł Aden Baldwin. W 53. minucie sędzia ukarał kartką Jordana Houghtona, piłkarza gości.

W 62. minucie Ryan Broom został zmieniony przez Daniela Mayora.

Drużyna gości nie zraziła się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 66. minucie na listę strzelców wpisał się Conor Grant. Przy strzeleniu gola pomagał Panutche Camará.

W następstwie utraty bramki trener Milton Keynes Dons postanowił zagrać agresywniej. W 67. minucie zmienił pomocnika Joshuę McEachrana i na pole gry wprowadził napastnika Troya Parrotta, który w bieżącym sezonie ma na koncie trzy gole. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. A trener ”The Greens” wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Jordana Garricka. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 10 razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Luke Jephcott. Na 17 minut przed zakończeniem drugiej połowy arbiter pokazał kartkę Jamesowi Wilsonowi z ”The Greens”.

W 88. minucie w drużynie Plymouth Argyle doszło do zmiany. Niall Ennis wszedł za Ryana Hardiego. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 1-1.

Macaulay Gillesphey
46′ Harry Jack Darling
Daniel George Scarr
Ethan Robson
Joseph Robert Edwards
 21′ Tennai Rosharne Watson
Panutche Amadu Pereira Camará
Daniel William Harvie
Ryan James Broom62′
67′ Joshua Marl 'Josh' McEachran
Callum Alex David Burton
46′ Aden William James Baldwin
Kieran Ricardo Agard
67′ Troy Daniel Parrott
Niall Nathan Michael Ennis88′

Sędzia nie ukarał zawodników gospodarzy żadną kartką, natomiast piłkarzom Plymouth Argyle przyznał dwie żółte.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił dwóch graczy. Natomiast jedenastka Plymouth Argyle w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.