Milton Keynes Dons - Fleetwood Town 3-1 (3-0). Liga angielska - 23. kolejka League One

W pojedynku 23. kolejki angielskiej League One, który rozegrany został 19 stycznia, drużyna Milton Keynes Dons zwyciężyła z Fleetwood Town 3-1 (3-0). Starcie odbyło się na Stadium mk.

S. Finley 83'

Jedenastka Fleetwood Town bardzo potrzebowała punktów, by znaleźć się w czołówce ligowej tabeli. Drużyna ta zajmowała 11. pozycję i była zdecydowanym faworytem spotkania.

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą siedem razy. Zespół Milton Keynes Dons wygrał aż cztery razy, zremisował raz, a przegrał tylko dwa.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Milton Keynes Dons w czwartej minucie spotkania, gdy Joe Mason strzelił pierwszego gola. W zdobyciu bramki pomógł Ethan Laird.

Jedenastka Fleetwood Town ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. Gola na 2-0 strzelił po raz drugi w 21. minucie Joe Mason. Przy zdobyciu bramki asystował Scott Fraser.

W 28. minucie swoją trzecią bramkę w tym meczu zdobył Joe Mason z Milton Keynes Dons. Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Paulowi Couttsowi z jedenastki gości. Była to 34. minuta meczu.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Drugą połowę drużyna Fleetwood Town rozpoczęła w zmienionym składzie, za Paula Couttsa wszedł Sam Finley. W 57. minucie Ethan Laird został zmieniony przez Matthew Sorinolę.

Na 25 minut przed zakończeniem drugiej połowy arbiter pokazał kartkę Samowi Finleyowi, zawodnikowi Fleetwood Town. W tej samej minucie w zespole Fleetwood Town doszło do zmiany. Harrison Holgate wszedł za Jamesa Hilla. Po chwili trener Milton Keynes Dons postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 71. minucie zastąpił zmęczonego Joe Masona. Na boisko wszedł Lewis Johnson, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

W 82. minucie kartkę dostał Paddy Madden z Fleetwood Town.

Bramkarz Milton Keynes Dons wielokrotnie wychodził z opresji obronną ręką. Skutecznie interweniował w spotkaniu aż 10 razy, ale nie zachował czystego konta. W 83. minucie gola pocieszenia strzelił Sam Finley. Sytuację bramkową stworzył Paddy Madden.

W 84. minucie boisko opuścili zawodnicy Milton Keynes Dons: Charlie Brown, John Freeman, a na ich miejsce weszli Cameron Jerome, Lasse Sørensen. W doliczonej drugiej minucie pojedynku kartkę obejrzał John Freeman z drużyny gospodarzy. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3-1.

Charlie Mulgrew
57′ Ethan Laird
Daniel Kenny Andrew80′
84′ Lasse Sørensen
Josh Morris80′
84′ Cameron Jerome
Kyle Vassell
 4′, 21′, 28′ 71′ Joe Mason
Paddy Madden82′
Lee Nicholls
Harrison Holgate65′
Jack Davies
Ryan Rydel80′
57′ Matthew Sorinola
Mark Duffy
George Benjamin Williams
Sam Finley46′  83′ 65′
84′ 90′ John Freeman
Jordan Rossiter81′
84′ Charlie Daniel Brown
Shayden Morris80′
71′ Lewis Johnson
Harvey Saunders

Piłkarze gospodarzy dostali w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy trzy.

Jedenastka Milton Keynes Dons w drugiej połowie dokonała czterech zmian. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wymienił pięciu graczy.