Milton Keynes Dons FC - Swindon Town FC 5-0 (3-0). Liga angielska - 44. kolejka League One

W meczu 44. kolejki angielskiej League One, który rozegrany został 24 kwietnia, jedenastka Milton Keynes Dons wysoko wygrała ze Swindon Town 5-0 (3-0). Pojedynek odbył się na Stadium mk.

S. Fraser 26'

Zespół Swindon Town przed meczem zajmował 23. miejsce w tabeli, zatem musiał zdobywać punkty, żeby wyrwać się ze strefy spadkowej.

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 19 razy. Drużyna Milton Keynes Dons wygrała aż 11 razy, zremisowała pięć, a przegrała tylko trzy.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Milton Keynes Dons w 16. minucie spotkania, gdy Will Grigg zdobył pierwszą bramkę. Przy zdobyciu bramki pomógł Scott Fraser.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Milton Keynes Dons w 26. minucie spotkania, gdy Scott Fraser strzelił z rzutu karnego drugiego gola. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego czternaste trafienie w sezonie.

W 27. minucie Mathieu Baudry zastąpił Toma Broadbenta.

W drugiej minucie doliczonego czasu swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Will Grigg z Milton Keynes Dons.

Prawie natychmiast Will Grigg wywołał eksplozję radości wśród kibiców Milton Keynes Dons, strzelając kolejnego gola w 46. minucie spotkania. Asystę przy bramce ponownie zanotował Scott Fraser.

Po przerwie rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W pierwszych minutach drugiej połowy Will Grigg po raz czwarty zdobył bramkę zmieniając wynik na 5-0.

Chwilę później trener Milton Keynes Dons postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 52. minucie na plac gry wszedł Charlie Brown, a murawę opuścił Will Grigg. W tej samej minucie w drużynie Milton Keynes Dons doszło do zmiany. Jordan Houghton wszedł za Davida Kasumu. A kibice Swindon Town nie mogli już doczekać się wprowadzenia Hallama Hopego. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 12 razy i ma na koncie cztery strzelone gole. Murawę musiał opuścić Brett Pitman.

W 63. minucie Dominic Thompson został zmieniony przez Joela Granta, co miało wzmocnić drużynę Swindon Town. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Andrewa Surmana na Lasse Sørensena w 75. minucie. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 5-0.

Matthew Thomas Palmer
75′ Andrew Surman
Jack Payne
 26′ (k.) Scott Stewart Fraser
Scott Edward Twine
52′ David Ayomide Kasumu
Brett Douglas Pitman54′
 16′, 45′, 46′, 49′ 52′ William Donald Grigg
Tyler Smith
Lee Nicholls
Archie Matthews
52′ Jordan Alexander Houghton
Thomas William Broadbent27′
Joshua Marl 'Josh' McEachran
Taylor Curran
75′ Lasse Sørensen
Joel Valentino Grant63′
Jay Bird
Christopher Gaël Missilou
52′ Charlie Daniel Brown
Tyrese Omotoye
Joe Mason
Hallam Robert Hope54′

Zespół Milton Keynes Dons był w posiadaniu piłki przez 71 procent czasu gry, przełożyło się to na okazałe zwycięstwo w tym pojedynku.

Arbiter nie przyznał żadnych kartek, mimo zdarzających się fauli.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany.